Tento nenápadný muž získal investíciu vo výške 45 miliárd dolárov v priebehu 45 minút

  • Nenápadný Japonec získal obrovský balík peňazí v priebehu 45 minút.
  • Ako to dokázal?
  • Stačí byť úspešným investorom a podnikateľom a povedať potencionálnemu investorovi to, čo potrebuje počuť
Masayoshi Son
medium
  • Nenápadný Japonec získal obrovský balík peňazí v priebehu 45 minút.
  • Ako to dokázal?
  • Stačí byť úspešným investorom a podnikateľom a povedať potencionálnemu investorovi to, čo potrebuje počuť

Masayoshi Son nie je tuctovým obyvateľom Japonska aj napriek tomu, že sa od ostatných Japoncov extrémne nelíši. Vzrastom malý človek je veľkým podnikateľom a úspešným investorom. Podnikavého ducha mal už v mladom veku. Počas štúdií na univerzite vymyslel elektronický prekladač, ktorý následne predal spoločnosti Sharp za 1,7 milióna dolárov.

Najväčší úspech mu však prinieslo založenie telekomunikačnej spoločnosti SoftBank. Tá dnes vlastní podiely v rôznych technologických spoločnostiach. Z nenápadného Japonca urobila miliardára. Dokonca ho prezývajú japonským Billom Gatesom.

Tento človek dokázal nemožné. Rozhodol sa totiž vytvoriť fond prostredníctvom, ktorého by sa vo veľkom investovalo do startupových spoločností. Tento fond mal mať kapitál vo výške 100 miliárd dolárov. Extrémna suma, čo povieš? Ako ju však získať? Ako prilákať investorov? Nereálne. Sonovi to dali pocítiť aj ľudia z jeho okolia, ktorí tejto odvážnej myšlienke vôbec neverili.

Ako jednou vetou presvedčiť potencionálneho investora

Nenápadný Japonec však nebol obyčajným človekom. Mal za sebou nielen úspešný biznis, ale aj úspešné investície. Človeka, ktorý má za sebou takúto cestu berú investori inak ako takého, ktorý sľubuje, ale nemá za sebou takmer nič. Práve preto sa mu podarilo svoj smelý plán dotiahnuť do úspešného konca.

Takmer polovicu z celkovej sumy získal len od jednej osoby, a to v priebehu 45 minút. Túto sumu mu dal korunný princ Saudskej Arábie Mohammad bin Salman. Veľkých ľudí s plnými vreckami peňazí neočaríš len tak, musíš voliť slová, na ktoré zareagujú. V tomto prípade stačila jedna sebavedomá veta: „Ponúkam vám darček vo výške bilióna dolárov.“ Milému princovi sa okamžite rozžiarili oči.

Aby jeho záujem udržal, potreboval mu ukázať, čo mu vlastne prinesie ten bilión dolárov. Keďže sa malo jednať o fond, ktorý investuje do startupov, bolo jasné, že sa plánovalo investovať do technológií zajtrajška. V tomto prípade Masayoshi zdôraznil hlavne oblasť s názvom singularita.

Toto slovo znamená víziu, kedy umelá inteligencia počítačov prekoná inteligenciu človeka. Týchto pár viet stačilo na to, aby Mohammada presvedčil k tomu, že investícia sa naozaj vyplatí. Dnes je fond plný až k prasknutiu a nachádza sa v ňom presne 100 miliárd dolárov.

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech