Tesla je v strate 718 miliónov dolárov. Investori dôveru nestrácajú, Musk sa ospravedlňuje

  • Tesla je pravdepodobne jedinou spoločnosťou sveta, ktorá má u investorov zelenú aj napriek stratám
  • Dôvodom je dôvera v schopnosti samotného Elona Muska a vidina ziskov v budúcnosti
33486317634_c092cccc19_k
Flickr
  • Tesla je pravdepodobne jedinou spoločnosťou sveta, ktorá má u investorov zelenú aj napriek stratám
  • Dôvodom je dôvera v schopnosti samotného Elona Muska a vidina ziskov v budúcnosti

Spoločnosť Tesla sa po mnohé roky snaží o maximalizáciu ziskov. Zatiaľ sa to však úplne nedarí. Dôvodom je pravdepodobne to, že Elon Musk si zobral na svoje ramená viac ako dokáže uniesť. Nedostatky tak hasí priamo za pochodu. Investori sú však aj napriek mnohým prešľapom pomerne trpezliví. Keby sa nejednalo o Teslu, pravdepodobne by sa správali úplne inak. Množstvo z nich však verí v úspešný koniec. Ten vyzerá asi takto: Tesla sa stane monopolným výrobcom elektromobilov a jej automobily sa budú masívne predávať po celom svete.

Firma neskutočne zbohatne, čo sa odrazí aj na hodnotách akcií investorov. V súčasnosti je však k tomuto vysnívanému cieľu ešte pomerne ďaleko. Tesla oznámila finančné výsledky za druhý štvrťrok. Aj napriek príjmom vo výške štyroch miliárd dolárov, je firma stále v strate pekných 718 miliónov dolárov oproti očakávaniam. Je to ešte o kúsok viac, ako predpokladali vševedúci analytici. Akcie Tesly aj napriek tomu stúpli o 13 %.

Novinky investorov potešili

Elon Musk sa v stredajších otázkach a odpovediach o stave spoločnosti investorom dokonca ospravedlnil za to, že na nich v predchádzajúcej májovej konferencii vyletel. Vtedy nazval ich otázky ohľadom finančného stavu spoločnosti hlúposťami. „Rád by som sa ospravedlnil za to, že som bol nezdvorilý na predchádzajúcej konferencii. Neexistujú na to žiadne výhovorky. Nespím však a pracujem 120 hodín v týždni,“ povedal.

Akcionárov potešili aj ďalšie novinky. Spoločnosť naozaj plní svoje sľuby. Vyrába napríklad sľubovaných 5 000 kusov Modelu 3 za týždeň, čomu sa určite tešia aj zákazníci. Nezastavila sa ani výroba Modelu S a Modelu X. Práve naopak, týždenne sa vyrobí o 2 000 kusov naviac.

Tesla plánuje do budúcna zvýšiť výrobu Modelu 3 na 6 000 kusov týždenne a následne chce vystreliť dokonca na 10 000 kusov. Model 3 je extrémne populárnym automobilom a Tesla si od neho veľa sľubuje. V súčasnosti má obsadených 52 % trhu v USA v oblasti stredne veľkých sedanov a je tak na prvej priečke v predajoch. A niet sa čomu čudovať. Pomer medzi cenou a výkonom je totiž fantastický!

Zdroj: fortune.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech