Tesla ma na krku inšpekciu. Tej sa nepozdáva zásadný nedostatok

  • Automobilku navštívili inšpektori pre podozrenia z nedostatočnej bezpečnosťi na pracovisku
  • Podľa informácií mala spoločnosť dokonca umelo znižovať počet úrazov
tesla
tesla
  • Automobilku navštívili inšpektori pre podozrenia z nedostatočnej bezpečnosťi na pracovisku
  • Podľa informácií mala spoločnosť dokonca umelo znižovať počet úrazov

Elonovi Muskovi nie je naozaj čo závidieť. Okrem toho, že akcie jeho spoločnosti klesajú, musí v súčasnosti spávať aj na nepohodlnom a tvrdom gauči priamo v práci. Ten sa stal jeho prechodnou spálňou, kým sa nerozbehne výroba sľubovaného Modelu 3, tak ako má.

Pracovníci tiež nie sú nadšení z 24-hodinových pracovných dní. Hlavným cieľom je totiž výroba 6 000 vozidiel za týždeň. Toto číslo je potrebné dosiahnuť do konca júna. Aby toho nebolo málo, na dvere spoločnosti zaklopala inšpekcia, ktorá sa chce pozrieť na pracovné podmienky.

Z okolia firmy sa totiž začali šíriť chýry o množstve zranení na pracovisku, ba dokonca aj vznik chorôb z povolania. Cal-OSHA, ktorá je kalifornskou obdobou našej inšpekcie, sa tak už od utorka nachádza na mieste činu, aby preskúmala čo sa to v Tesle vlastne deje. Je pravdepodobné, že inšpekcia začala konať na základe článku, ktorý uverejnila v pondelok nezisková organizácia the Center for Investigative Reporting.

Tesla je pre inšpektorov „známou firmou“

Tá obvinila Teslu z umelého znižovania počtu zranení na pracovisku. Firma vraj dokonca preklasifikovala niektoré vážne zranenia na ľahké a pripisovala ich skôr zdravotnému stavu zamestnancov. Predstavitelia Tesly na kontroverzný článok museli zareagovať a zverejnili odpoveď na svojom blogu. Ako sa dalo očakávať, firma všetky obvinenia poprela a dokonca nazvala organizáciu extrémistami.

Cal-OSHA má s Teslou bohaté niekoľkoročné skúsenosti. Celkovo riešila už 20 podnetov v priebehu piatich rokov. Niektoré boli zamietnuté, ale v prípade iných dostali poškodení odškodnenie. „Cal-OSHA má povinnosť vyšetriť akýkoľvek podnet, nech už je pravdivý alebo nepravdivý,“ povedal hovorca spoločnosti Tesla.

Spoločnosti sú zo zákona povinné sledovať a nahlásiť každé zranenie, ktoré vzniklo na pracovisku v priebehu ôsmych hodín. Postup Cal-OSHA bude nasledovný: inšpektori sa pozrú na všetky zápisy a následne zhodnotia, či boli všetky zranenia oznámené v správny čas. Ako celé vyšetrovanie inšpektorov dopadne, a či nájdu vážne pochybenia, je otázne. Množstvo z týchto obvinení môže byť totiž vykonštruovaných s cieľom uškodiť.

zdroj: cnn.com , tesla.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK