Tesla testuje nový mód autopilota s príznačným názvom Šialený Max

  • Tesla testuje vo svojich automobiloch nový mód autopilota - ten má názov Šialený Max
  • Nová funkcia by si mala dokázať poradiť v extrémne hustej, ba až šialenej premávke
tesla
twitter
  • Tesla testuje vo svojich automobiloch nový mód autopilota - ten má názov Šialený Max
  • Nová funkcia by si mala dokázať poradiť v extrémne hustej, ba až šialenej premávke

Je známym faktom, že Elon Musk nie je fanúšikom prehustenej premávky. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo začal pracovať na inovatívnom riešení neúnosnej situácie počas dopravnej špičky v Los Angeles. Existujú však ľudia, ktorí jednoducho na kompletné vybudovanie revolučnej podzemnej dopravy nedokážu čakať.

Práve pre takých by mal byť určený nový mód autopilota, ktorého prototyp v súčasnosti Elon testuje. Potešujúca správa pre majiteľov vozidiel značky Tesla bola odhalená úplne náhodne tento pondelok.

Jeden užívateľ Twitteru totiž zverejnil na svojom profile koláž, kde sa nákladné vozidlo od Tesly ocitlo vo svete z filmu Šialený Max. Tento obrázok sa dostal priamo k Elonovi Muskovi a ten kreatívnemu užívateľovi osobne odpovedal. Tesla a Šialený Max majú naozaj niečo spoločné.

Šialený Max je určený pre šialené podmienky

Nový mód jazdy totiž dostal názov podľa rovnomenného postapokalyptického filmu z roku 1979. Táto funkcia by mala dokonale fungovať v premávke plnej agresívnych vodičov a udržiavať menšie odstupy od okolitých automobilov. Problém s využívaním súčasného autopilota v hustej premávke by sa mal stať minulosťou.

Elon teda vyšiel s kožou na trh a dokonca zverejnil fotografiu, na ktorej vidno nové nastavenie. Treba si však uvedomiť, že súčasné systémy autonómneho riadenia majú od dokonalosti ďaleko. Súčasná úroveň autonómneho riadenia dokáže kontrolovať zmenu smeru, brzdenie a akceleráciu. Tieto schopnosti však neznamenajú, že správanie vozidla netreba sledovať. Samotná Tesla zvykne upozorňovať na to, že vodič by mal mať pre každý prípad ruky blízko volantu. Systémy totiž môžu zlyhať.

Niektorí vodiči však berú tieto upozornenia na ľahkú váhu. Myslia si, že sedia v aute KITT a potom sú prekvapení, keď vozidlo urobí chybu a havária je na svete. Z posledné mesiace sa stalo viacero nehôd vozidiel Tesla. Niektoré z nich boli dokonca smrteľné.

Ako sa však zistilo, príčinou bola v mnohých prípadoch nepozornosť vodiča, ktorý jednoducho podcenil schopnosti vozidla. Ľudia sú jednoducho nepoučiteľný. Sám Musk potvrdil, že autopilot nebude nikdy sto percentný, ale prispeje k zníženou počtu nehôd.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK