Tesla umlčala každého kritika, ktorý ju potápal a dokázala im, že sa mýlili

  • Ak nejaká spoločnosť prináša revolučný produkt, automaticky sa dostáva pod obrovský tlak zo strany neprajníkov a kritikov
  • Podobný osud postihol aj spoločnosť Tesla, ktorá tu podľa kritikov už vôbec nemala byť
  • Predpovede však nevyšli a malý automobilový výrobca konečne poriadne nabral na sile
elon musk
flickr
  • Ak nejaká spoločnosť prináša revolučný produkt, automaticky sa dostáva pod obrovský tlak zo strany neprajníkov a kritikov
  • Podobný osud postihol aj spoločnosť Tesla, ktorá tu podľa kritikov už vôbec nemala byť
  • Predpovede však nevyšli a malý automobilový výrobca konečne poriadne nabral na sile

Spoločnosť Tesla bola založená v roku 2003. Hlavným cieľom bola výroba elektrických automobilov. Nebolo vôbec prekvapením, keď o mladú a svojim spôsobom revolučnú spoločnosť prejavili záujem mnohí investori. Medzi nimi sa objavil aj pomerne neznámy Elon Musk, ktorý sníval o tom, že elektromobily raz nahradia klasické vozidlá so spaľovacími motormi. Elon do spoločnosti investoval desiatky miliónov dolárov.

Teslu dokonca zachránil v čase krízy. Dnes vlastní 22 % spoločnosti a smelo stojí v jej čele aj napriek škandálom a žalobám. Ako to už pri prelomových spoločnostiach býva zvykom, kritici sa na ne vrhajú ako supy na zdochlinu. Tesla si zažila svoje. Elon Musk bol obyčajným chudákom a bláznom, ktorý vlastne nevie, čo činí. Ako vôbec dokáže spoločnosť prežiť, keď vyrába autá so stratou? Dokáže vôbec vyrábať dostatočné množstvo vozidiel v prípade extrémneho záujmu?

Čo všetko sa malo stať, ale sa nestalo?

Ďalší kritik dokonca odporúčal zberateľom kúpu Modelu S ešte predtým, než spoločnosť nadobro skrachuje. Dnes je väčšina kritikov ticho. Tesla za posledný štvrťrok zarobila obrovské množstvo peňazí a dostala sa do čiernych čísel vôbec prvýkrát od roku 2013. Investori sa potešili a akcie spoločnosti poskočili.

Za všetko môže tvrdohlavosť Elona Muska, ktorý sa nevzdáva za žiadnej situácie. Niektorí kritici možno povedia, že tento výsledok za posledný štvrťrok nebude trvalý a hodnota spoločnosti opäť poklesne. V čele však stojí Elon Musk a ten určite nedopustí, aby sa situácia opäť zhoršila. Tesla v súčasnosti produkuje nové automobily ako na bežiacom páse. Na dračku ide hlavne Model 3, ktorý je určený pre širokú verejnosť.

Automobilka momentálne vo svojej domovskej krajine trhá všetky rekordy. V súčasnosti predáva viac ako Porsche, Mercedes alebo BMW. Model 3 najpredávanejším americkým automobilom. Za pomerne príjemnú cenu ponúka vyššiu bezpečnosť a technologický pokrok v porovnaní s konkurenciou.

Dokonca aj analytici, ktorí nedávno predpovedali, že Tesle dochádzajú peniaze sa mýlili. Ľudia chcú byť súčasťou niečoho, čo zmení svet. Tesla ponúka riešenie budúcnosti už dnes. Do karát jej nahráva aj to, že klesá cena samotných akumulátorov a a solárnych panelov. Elektromobily tak môžu byť už v blízkej budúcnosti lacnejšie. Tvrdohlavosť Elona Muska sa naozaj vyplatila. Jeho spoločnosť je totiž v čele vývoja a výroby elektromobilov a batérií.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech