The MegaBots League – oko za oko, zub za zub

Lukáš Gašparík jr. / 20. novembra 2014 / Lifehacking

Cez víkend sa na nič netušiacich návštevníkov veľkolepého eventu New York Comic Con vyrútilo skoro 5 metrové a 7 ton vážiace monštrum z ocele. Jednalo sa o prvého MegaBota svojho druhu.

 

Dvaja inžinieri sa z ničoho nič začali šplhať na oceľovú konštrukciu medenej farby, keď zrazu jeden z nich otvoril poklop a vliezol do vnútra. Megabot sa za pár okamihov za veľkého rachotu prebral k životu a ľudia boli v tej chvíli vo vytržení. Ide o vôbec prvého MegaBota tohto druhu. Jeho tvorcovia sú traja mladíci Andrew Stroup, Gui Cavalcanti a Matt Oehrlein a ich víziou je v budúcnosti vytvoriť ligu megabotov, ktorý by vysielali aj televízie.

 

 

Tento príbeh sa začal písať v roku 2012, keď sa v jednej relácii na Discovery Channel stretli vtedy ešte ako konkurenti Stroup s Cavalcatim. Ich vzájomná záľuba k robotike ich nakoniec spojila a začali pracovať na ich spoločnej vízii. “Nápad na takúto ligu sa vyvinul z posadnutosti robotikou a videohier, pretože sme obaja vyrástli jednou nohou v realite a druhou v hrách ako boli MechWarrior a StarCraft”, prezradil Cavalcati.

 

 Finančné prostriedky na ich projekt získali od jedného neznámeho angel investor, ktorému sa veľmi zapáčila ich myšlienka, pretože veril v ambície projektu. Každý so spoluzakladateľov prispieva unikátnym súborom zručností. Cavalcanti využíva svoje vedomosti z oblasti fyziky a inžinierstva, Stroup sa stará o samotnú konštrukciu robota a Oehrlein to celé zastrešuje po softwarovej stránke, takže sa má na starosti “mozog robota”.

Tím dúfa, že tak ako dnes ľudia fandia jazdcom v pretekoch NASCAR alebo boxery vypredávajú celé haly, tak jedného dňa bude minimálne tak úspešná aj Liga MegaBotov. V budúcnosti majú dokonca plány zobrať robotov na akúsi tour po štátoch, aby všetci mohli vidieť a na vlastnej koži zažiť túto epickú bitku.

 

 

Cena jedného MegaBota sa pohybuje okolo 15.000 libier a je vybavený niekoľkými 6 palcovými kanónmi, ktoré dokážu napáchať protivníkovi rozsiahle škody. Pravidlá ligy však neboli ešte stanovené, tak uvidíme ako to celé skončí. Tento projekt sa objavil aj na Kickstartery, kde až taký úspech nezožal. Zo zadaného cieľa $1.800.000 sa im podarilo doposiaľ vyzbierať iba $54.260.

V každom prípade je to sa jedná o cool myšlienku a možno raz budeme platiť za to, ako jeden robot zmláti druhého :)

 

 

zdroj: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)