Tie najkrajšie notebooky roku 2016

Timotej Vančo / 4. októbra 2016 / Tech a inovácie

Ak ťa zaujíma okrem výkonu aj dizajn notebooku, čítaj ďalej.

Všetky smartfóny v dnešnej dobe sú niekedy dizajnovým skvostom, tak prečo by ním nemali byť aj naše notebooky? Kedysi boli notebooky obyčajné šedé alebo čierne „krabice“ s displejom a klávesnicou, táto doba už prešla a dnes sú naše ultrabooky ľahké, tenké a hlavne dizajnovo krásne. Poďme sa pozrieť na top 10 najkrajších notebookov, ktoré si dnes môžeš kúpiť.

Asus ZenBook

the-asus-zenbooks-brushed-metal-exterior-is-pretty-darn-nice

Foto: businessinsider.com

Krásny hneď na prvý pohľad. Asus ZenBook je vytvorený z lesklého hliníkového povrchu, ktorý pohybom mení lesk, odraz svetla a akoby vytváral kruhy okolo nápisu „Asus“.

 

Dell XPS 13 a XPS 15

dells-xps-13-and-xps-15-is-conservative-but-still-an-eye-catcher

Foto: businessinsider.com

Profesionálne vyzerajúce notebooky z rady Dell XPS s 13 a 15 palcovými displejmi nemajú okolo nich skoro žiadny kryt. Popri výkonu je aj dizajn na veľmi vysokej úrovni, o čom hovorí aj karbónový povrch notebooku okolo klávesnice.

 

Razer Blade Stealth

the-razer-blade-stealth-is-an-unexpected-beauty

Foto: businessinsider.com

Notebooky od Razeru sú zvyčajne tie herné a označujú sa za veľmi kvalitné v svojom odvetví. Tento notebook je, ale trochu iný. Výkon nie je jeho silná stránka o čom svedčí aj to, že neobsahuje grafickú kartu. Ak si hráč a chceš mať pekný notebook s výkonom, budeš si musieť dokúpiť externú grafickú kartu, ktorú jednoducho k nemu pripojíš.

 

LG Gram

the-lg-gram-looks-better-than-the-macbook-air

Foto: businessinsider.com

Tento kovový, jemný notebook, môže z časti vyzerať ako MacBook Air od Apple. Lenže tenší až skoro neviditeľný rám okolo displeja z neho robí modernejšie vyzerajúci notebook, než MacBook Air.

 

MacBook Pro

the-macbook-pros-metal-and-black-glass-design-is-still-gorgeous

Foto: businessinsider.com

Už 8 rokov rovnaký dizajn a stále sa drží medzi top notebookmi vo výkone alebo dizajne. Krásne čierne rámy okolo displeja s kombináciou šedého hliníkového povrchu z neho robí už roky trendsettera.

 

Samsung Ativ Book 9 Pro

the-samsung-ativ-book-9-pro-has-beautiful-lines

Foto: businessinsider.com

Samsung sa snaží držať konkurencie v obore ultrabookov. Samsung Ativ Book 9 Pro so zaoblenými hranami vyzerá, ako by sa vznášal ponad povrch, na ktorom je položený.

 

Acer Aspire S7

the-acer-aspire-s7-has-a-gorgeous-white-glass-exterior

Foto: businessinsider.com

Aces Aspire S7 je síce už rok starý, ale krásny sklenený povrch, ktorým je pokrytý tak ľahko niekde nenájdeš. Biela farba z neho robí čistý a moderne vyzerajúci notebook.

 

Yoga Pro 900

the-yoga-pro-900-is-as-pretty-as-it-is-flexible

Foto: businessinsider.com

Tento krásny notebook od Lenova na mnohých z nás pôsobí ako okrasný šperk oproti iným notebookom. Popri prémiovom dizajne ti taktiež umožňuje až 360 stupňové pootočenie displeja. Ak sa ti nepáči oranžová farba, ktorú výrobca nazýva „clementine orange“ môžeš si vybrať aj zo zlatej alebo striebornej.

 

HP Spectre

the-hp-spectre-is-an-opulent-laptop

Foto: businessinsider.com

HP Spectre je pravý opak notebooku LG Gram. Spectre je najtenší notebook na svete a taktiež sa radí ku notebookom s výzorom šperku. Spectre zatiaľ nebol predstavený, ale v najbližších dňoch sa očakávajú veľké veci od HP.

 

Microsoft Surface Book

the-microsoft-surface-book-is-beautiful-in-its-own-quirky-way

Foto: businessinsider.com

Technicky Surface Book nie je 100% notebook. Jeho odnímateľný displej od klávesnice z neho robí viac tablet, ako notebook. Tento hybrid v šedej farbe je klasicky moderne vyzerajúcim a unikátnym notebookom oproti mnohým ostatným.

 

Zdroj článku: businessinsider.com,Zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com

Pridať komentár (0)