Tie najlepšie mobilné aplikácie podľa Apple

Michal Ondro / 15. apríla 2016 / Tech a inovácie

Na svete je už cez milión iPhone aplikácií a vybrať si, ktoré z nich sú hodné nášho času (a miesta v pamäti) môže byť niekedy celkom tvrdý oriešok. Apple však zostavilo svoj vlastný rebríček, ktorý ti v tejto dileme pomôže. Samozrejme ide o appky, ktoré nevytvorili oni sami. Mnohé zo spomínaných aplikácií bežia aj na operačnom systéme Android.

Áno, Apple sa snaží pomôcť. Pred pár dňami spoločnosť zverejnila rebríček desiatich najlepších aplikácií, ktoré by si mal mať, ak vlastníš nový iPhone (alebo smartfón s Androidom). V rebríčku nájdeš nielen kvalitné aplikácie na fotografovanie, no aj také, ktoré ti ochránia používateľské účty.

Tu je teda 9 aplikácií, ktoré by mal každý, podľa Apple, mať vo svojom mobile:

VSCO – aplikácia profesionálnych Instagramerov, vďaka ktorej ich fotky vyzerajú úžasne

vsco

foto: thesweetsetup.com

Ak chceš, aby tvoje fotky vyzerali lepšie, tak jeden z množstva VSCO filtrov ti k tomu dopomôže. Aplikácia ponúka oveľa viac možností úpravy fotografie ako Instagram a každý z filtrov je nastavený tak, aby napodobnil ten old schol efekt, ktorý dosiahneme jedine použitím starého fotoaparátu.

VSCO taktiež zadarmo ponúka synchronizáciu s Cloud-om a fotky sa automaticky uploadujú do VSCO Grid účtu, ktorý je ultra-minimalistickou verziou Instagramu s naozaj veľkým rozlíšením a zameraním sa viac na krásne fotky ako sociálnu sieť.

Cena: Zadarmo (iOS, Android)

 

BuzzFeed Video – miesto, kde nájdeš všetky ich videá pokope

buzzfeed

foto: erolbalci.com

Práve video je jednou z vecí, na ktoré sa BuzzFeed zameriava. Vo februári tohto roku preto vytvorili appku, ktorá ti dovolí pozerať všetky ich videá na jednom mieste. Môžeš tu sledovať všetky show ako Tasty, The Try Guys, Broke a iné. Okrem tohto sa tu dajú sledovať aj videá, ktoré sú najpopulárnejšie v posledných dňoch.

Cena: Zadarmo (iOS, Android)

 

1Password – zabezpečí všetky tvoj účty a heslá

1password

foto: cdn.imore.com

Podľa Apple sa jedná o najlepšiu appku na riadenie všetkých tvojich prihlasovacích údajov, účtov a iných citlivých informácií. Aplikácia sa môže pochváliť vysoko priateľským užívateľským prostredím a prístup do nej máš na hociktorom zo svojich zariadení, ktoré práve používaš – či už ide o PC, mobil, tablet alebo dokonca hodinky Apple Watch.

1Password pre teba vytvorí zabezpečené heslá a vyplní ich do všetkých potrebných stránok pomocou Safari a Gogle Chrome rozšírení, ktoré sú zdarma.

Cena: Zadarmo, s upgrade-om za 9,99$ (iOS, Android)

 

MSQRD – animované filtre na fotografie a videá

msqrd

foto: www.iphon.fr

Táto aplikácia ti umožní prekryť tvár rôznymi animovanými filtrami. Používa sa pri nej predná kamera a razom sa človek zmení na Leonarda DiCapria, opicu, klauna, Harryho Pottera alebo postavu z hororu. A je to skutočne zábava. Môžeš si urobiť fotku alebo rovno nahrať video a podeliť sa s ním na sociálnej sieti. Appka bola len prednedávnom kúpená Facebookom.

Cena: Zadarmo (iOS, Android)

 

Venmo – vráť peniaze priateľom rýchlo a jednoducho, keď práve nemáš hotovosť.

venmo

foto: www.sharingcodes.com

Venmo sa zosynchronizuje s tvojimi bankovými účtami a kreditnými kartami, aby si ty mohol bez starostí zaplatiť svojmu kamošovi za večeru, kino alebo nájomné. Je to tak trochu aj sociálna sieť, kde môžeš vidieť za čo iní ľudia platia svojim priateľom. Celková vážnosť platieb je trošku zjemnená pomocou hravých emojis.

Cena: Zadarmo (iOS, Android)

 

Dark Sky – už nikdy ťa neprekvapí dážď nepripraveného

dark sky

foto: darkskyapp.com

Väčšina aplikácií o počasí ti dá len základnú predpoveď daný deň, no Dark Sky to posunulo trochu ďalej. Appka ti pošle notifikáciu vždy, keď má pršať alebo snežiť na mieste, kde sa práve nachádzaš. Je to naozaj super aplikácia s krásnym minimalistickým dizajnom a získaš aj prístup k satelitným snímkam. Je to ako mať rosničku priamo vo vrecku.

Cena: 3,99$ (iOS)

 

Replay Video Editor – jednoduchý a silný nástroj na úpravu videa

replay video

foto: wpuploads.appadvice.com

Vynikajúca aplikácia v prípade, že chceš dať rýchlo dokopy pár videí, nejako to postrihať a vložiť do toho celého hudbu. Appka ponúka 27 štýlov videa, z ktorých si môžeš vybrať – spomalenie, zrýchlenie videa alebo synchronizácia s hudbou. Výsledok svojej kreativity si môžeš pozrieť ihneď.

Cena: Zadarmo (iOS)

 

RunKeeper – tvoj parťák počas workoutu

runkeeper-3-screenshots-1

foto: cdn.shopify.com

Aplikácia ti pomôže vytvoriť rôzne typy bežeckých workoutov – ako napr. intervalový beh, zahrievací beh alebo výklus na konci. Okrem sledovania trate behu a rôznych štatistík môžeš appku napojiť aj na svoje fitness senzory a merače, ktoré ti merajú napr počet krokov alebo frekvenciu tlkotu srdca.

RunKeeper je super aj v tom, že si môžeš stanovovať rôzne výzvy a ciele, ktoré ti pomôže splniť. Aplikácia ťa bude motivovať k ubehnutiu danej vzdialenosti, dokončeniu preteku alebo schudnutiu. Svoje výsledky a postup si môžeš porovnávať s priateľmi, no ak na to nemáš náladu, tak môžeš svoje výkony jednoducho zatajiť a nechať si ich pre seba.

Cena: Zadarmo (iOS, Android)

 

Camera+ – ak chceš fotiť ako pravý profesionál

camera+

foto: icdn4.digitaltrends.com

Ide pravdepodobne o najlepšiu alternatívu základnej Apple aplikácie. Režimy zameriavania, zaostrovania, množstvo filtrov a taktiež super funkcia „Lumy“ pre perfektné svetlo – to všetko ti Camera+ ponúka. Pomocou funkcie „AirSnap“ môžeš prepojiť dve iOS zariadenia, premeniť jeden z nich na ovládač a obrazovku a fotiť tak z diaľky.

Cena: 2,99$ (iOS)

 

No čo, presvedčil ťa tento rebríček k stiahnutiu, resp. kúpe jednej z týchto aplikácií?

Zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: otherplus.com

Pridať komentár (0)