Tieto 4 overené kroky ti pomôžu k jednoduchšiemu a radostnejšiemu životu

  • Život je ako prúd rieky, ktorá sa vinie ako had do neznáma.
  • Niekedy sa rozvetví a nám sa otvoria nové možnosti
  • Tých možností a vnemov je toľko, že sa v nich môžeme úplne stratiť a ocitnúť sa v ťažkostiach
  • Odborníci na minimalizmus si však tajomstvá kontroly nad svojím životom nenechávajú len pre seba
  • Ak dodržíš tieto 4 rady, tvoj život sa stane omnoho jednoduchším a radostnejším
štastný život
pixabay.com
  • Život je ako prúd rieky, ktorá sa vinie ako had do neznáma.
  • Niekedy sa rozvetví a nám sa otvoria nové možnosti
  • Tých možností a vnemov je toľko, že sa v nich môžeme úplne stratiť a ocitnúť sa v ťažkostiach
  • Odborníci na minimalizmus si však tajomstvá kontroly nad svojím životom nenechávajú len pre seba
  • Ak dodržíš tieto 4 rady, tvoj život sa stane omnoho jednoduchším a radostnejším

Život človeka je naplnený radosťami a starosťami. Každý jedinec však v konečnom dôsledku inklinuje k tým radostnejším veciam. Preto často vyhľadáva veci a aktivity, ktoré robia jeho život šťastnejším a veselším. Starostiam sa totiž vyhnúť nedá, a preto je treba tieto dve proti sebe postavené časti nášho života vyvážiť. Čo však v prípade, že sa vážka začne vychyľovať viac na jednu alebo druhú stranu?

váhy života

Priveľa koníčkov a aktivít nám však môže v konečnom dôsledku spôsobiť rovnaké problémy ako ťažké životné obdobia. Začneme mať zmätok v tom, čomu sa skôr venovať a náš život bude pôsobiť neskutočne komplikovane. Začneme mať pocit, že v tej záplave vecí nič nestíhame.

Minimalisti sú ľudia, ktorí sa snažia o čo najväčšie zjednodušenie života vo všetkých oblastiach, či už je to životný štýl, alebo bývanie. Jeden z nich sa rozhodol prehovoriť a zdôveril sa s postupom, ktorý zaručene funguje. Vďaka týmto radám sa stane tvoj život menej komplikovaným, čo sa odrazí aj na psychickom rozpoložení.

štastie a radosť

Cyklus pozostáva zo štyroch fáz a dá sa aplikovať na každú oblasť života. Bežná časť populácie sa zameriava len na prvé dve fázy a nasledujúce dve vynechávajú. Práve tam sa nachádza zlom, ktorý rozhoduje o tom, či bude náš život komplikovanejší, alebo ho udržíme čo najjednoduchší.

Fáza inšpirácie

Ako už názov napovie, táto fáza nastáva vtedy, keď nás niečo inšpiruje a a chceme vedieť viac. Preto začneme zhromažďovať informácie. Chceme zistiť všetko možné aj nemožné o našom novom záujme. Začneme študovať a hlavne sa nášmu novému záujmu venovať nielen teoreticky, ale aj prakticky.

Prídavná fáza

Základné informácie o našej inšpirácii už poznáme a chceme ešte viac. Tak sa ponárame hlbšie a hlbšie, získavame nové a nové vedomosti a prežívame nové a nové veci

Fáza uvažovania

Práve toto je fáza, ktorú mnoho ľudí preskakuje. Toto je časť, kde sa rozhoduje o tom, čo je dôležité a čo nie. V tejto fáze sa človek začne zamýšľať nad tým, či to, čo robí dáva nejaký hlbší zmysel. Ak je odpoveď kladná, tak sa sústredí na hľadanie tej veci, ktorá je najdôležitejšou z celku. Keď ju nájde, položí si otázku: Je možné túto časť zachovať a ostatné menej podstatné časti obmedziť?

Fáza obmedzovania

V tejto poslednej fáze dochádza k radikálnym krokom, a to k obmedzeniu tých vecí, ktoré nie sú úplne nevyhnutné a zachovanie tých, ktoré boli pre nás tie najdôležitejšie. Ak sme žiadnu dôležitú takú v predchádzajúcom kroku nenašli, nemali by sme otáľať, ale jednoducho ju vytesniť zo svojho života.

štastie a spokojnosť

Tento cyklus by sme mali opakovať v pravidelných intervaloch. Len vtedy si zachováme v živote poriadok. Fáza inšpirácie neznamená, že to, čo nás inšpirovalo, je tým správnym. Preto môže fáza uvažovania nastať hneď po tejto fáze akonáhle zistíme, že vec, ktorá náš inšpirovala, vlastne nie je pre nás zaujímavá. Fáza obmedzovania môže byť spočiatku ťažkým orieškom, ale časom zistíme, že naša odvaha vzdať sa niečoho nepodstatného sa prejavila v zvýšení pocitov šťastia a spokojnosti v našich životoch.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK