Tieto čínske turistické atrakcie zaručene naženú strach aj tým najodvážnejším dobrodruhom

  • Čína sa stala nielen najväčšou ekonomikou sveta, ale postupne priťahuje aj záujem zahraničných turistov
  • Krajina má naozaj čo ponúknuť tým najodvážnejším dobrodruhom, ktorí milujú „kúpanie sa" v adrenalíne
  • Toto sú tie najnebezpečnejšie miesta, ktoré by mal navštíviť každý odvážny cestovateľ
YouTube
  • Čína sa stala nielen najväčšou ekonomikou sveta, ale postupne priťahuje aj záujem zahraničných turistov
  • Krajina má naozaj čo ponúknuť tým najodvážnejším dobrodruhom, ktorí milujú „kúpanie sa" v adrenalíne
  • Toto sú tie najnebezpečnejšie miesta, ktoré by mal navštíviť každý odvážny cestovateľ

Si turista, ale nemáš rád pasivitu? Nudia ťa poznávacie výlety so sprievodcom? Potrebuješ poriadnu dávku dobrodružstva? Ak si odpovedal na všetky tieto otázky kladne, tak sa priprav na poriadne zážitky, ktoré ti sprostredkujú turistické miesta len pre tých, ktorým sa neroztrasú kolená v obrovských výškach.

Sklenené chodníky na hore Tianmen

Pre všetkých, ktorí majú panický strach z výšok toto miesto neodporúčame navštevovať. Sklenené chodníky, ktoré sú súčasťou horského národného parku sa nachádzajú v obrovskej výške. Celkovo sú tu vybudované rovno štyri takéto cesty pri ktorých platí nasledovné, nedívať sa pod nohy. Chodníky sa totiž nachádzajú vo výške približne 1 400 metrov.

Ten najnovší s názvom Coiling Dragon Cliff Walk bol vybudovaný v roku 2016 a má dĺžku 1,5 kilometra. Priesvitnú podlahu tvorí sklo o hrúbke 6,35 centimetra. Hádam to nejakú tú váhu udrží. Z hora sú nádherné výhľady na známu kľukatú cestu Bending Road, ktorá je známa 99 prudkými zákrutami.

Mimochodom, presne na tomto mieste značka Land Rover prekonala svetový rekord s automobilom Range Ro­ver Sport P400e. Ten na hore Tianmen prekonal 45 stupňové schody tzv. Nebeskej brány. Pre tých, ktorí by nemali stále dosť je tu aj najdlhšia kabínková lanovka sveta. Jej dĺžka je rovných 7 kilometrov.

Hongyagu: najdlhší hojdací sklenený most sveta

Láska Číňanov k preskleným chodníkom, ktoré u mnohých ľudí spôsobujú panické šoky vôbec nevyhasla. Tentokrát má však podobu mosta. Nielenže je najdlhším skleneným mostom, má dĺžku 488 metrov, ale visí vo výške 218 metrov. Je upevnený na kovových lanách. Práve tie spôsobujú jeho kolísanie.

Ak miluješ výšky a pocit, že pod nohami neexistuje pevný povrch, tak tu si prídeš zaručene na svoje. Podlaha mosta pozostáva z 1 077 sklenených blokov o hrúbke takmer 4 centimetre. Na most sa zmestí celkovo 2 000 ľudí, ale z bezpečnostných dôvodov po ňom môže kráčať naraz „len“ 600 odvážlivcov.

Praskajúci sklenený chodník na hore Taihang

Tvorcovia tejto atrakcie mali určite škodoradosť v krvi. Tento chodník totiž naženie strach aj tým, čo sa výšok neboja. Stačí do podlahy zakomponovať praskajúci zvukový aj vizuálny efekt a úspech je zaručený. K dokonalému efektu pomohli kúsky roztriešteného skla umiestnené pod nosným sklom. Ak o tejto úprave netušíš, tak sa zaručene na smrť vystrašíš.

Skalná cesta na hore Huashan

Podľa mnohých je práve táto turistická atrakcia jednou z najnebezpečnejších na celom svete. Tento krátky chodník, ktorý pozostáva z drevených dosiek upevnených na takmer kolmú skalnú stenu hory Huashan sa nachádza vo výške 2 160 metrov. Šírka chodníka je maximálne 30 centimetrov. O bezpečnosť sa starajú drôty upevnené v skale, ktoré slúžia na istenie. Niektorí odvážlivci to však zvládli aj bez istenia. Zaujímavosťou je obojsmerná premávka, takže v prípade zápchy sa musí jedna strana nakloniť mierne dozadu, aby bolo možné prejsť. Táto atrakcia stojí naozaj za to.

zdroj: cnn.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech