Tieto modely áut sa umiestnili v rebríčku najhorších. Pred nákupom si to dvakrát rozmysli

  • V Amerike sa obyvatelia každoročne oboznámia s tým najhorším, čo sa v automobilovom svete urodilo
  • Najnovší rebríček opäť prináša americká spotrebiteľská organizácia a nájdeš tu aj vozidlá dostupné na európskom trhu
  • Aké automobily sa umiestnili na posledných miestach v rámci piatich kategórií?
alexander-popov-725170-unsplash
Unsplash
  • V Amerike sa obyvatelia každoročne oboznámia s tým najhorším, čo sa v automobilovom svete urodilo
  • Najnovší rebríček opäť prináša americká spotrebiteľská organizácia a nájdeš tu aj vozidlá dostupné na európskom trhu
  • Aké automobily sa umiestnili na posledných miestach v rámci piatich kategórií?

Americká spotrebiteľská organizácia je neziskovka, ktorá združuje odborníkov a testerov. Títo sa snažia v maximálnej možnej miere prinášať testy a hodnotenia, ktoré pomôžu ľuďom vybrať si to najlepšie z najlepšieho. Každoročne prichádza s rebríčkom najlepších automobilov. Ten súčasný je už k dispozícii. Bol poskladaný z množstva údajov, takže by mal byť pomerne presný.

Každé vozidlo v rebríčku sa podrobí skúške ohňom na testovacej dráhe, ktorú vlastní samotná organizácia. Pri testovaní sa veľmi pozorne sleduje 50 parametrov. Okrem toho sa testuje aj spoľahlivosť na základe údajov získaných zo servisov. Celkovo má organizácia prístup k údajom o pol milióne vozidiel. No a je tu aj masívny prieskum realizovaný priamo medzi zákazníkmi, ktorí sa vyjadria, či sú s daným modelom spokojní. Hodnotenie bezpečnosti vychádza z údajov získaných pri crashtestoch. Na opačnom konci rebríčka sa umiestnilo 5 automobilov, ktoré sú pomerne rozšírené aj na starom kontinente. Každé z týchto vozidiel sa stalo najhorším vo svojom segmente. Niektoré však na prvý pohľad vôbec nevyzerajú na zahodenie. Zdanie však môže klamať.

Fiat 500L

Najhorším kompaktným vozidlom sa stal model Fiat 500L. Toto malé auto po dizajnovej stránke nevyzerá vôbec zle. Vonkajšia krása je však druhoradá, keď tým trpí interiér a vodičov chrbát. Sedadlá sú nepohodlné a podvozok je úplne nevyvážený. Okrem toho vozidlo je extrémne nespoľahlivé.

Lexus IS300

Pohorel na celej čiare v kategórii prémiových kompaktných vozidiel. Celkovo je vozidlo pomerne kvalitné a jazdné vlastnosti sú vyvážené, ale problémom je efektivita a dynamika, v ktorej zaostáva za svojou konkurenciou v podobe Audi A4 či Jaguaru XE.

Cadillac Escalade

Escalade je obrom, no zdanie klame a interiér sa nepodarilo priestorovo vyvážiť. V prednej časti vozidla je priestoru na rozdávanie. Utrpela však zadná časť, kde v poslednom rade sedadiel akosi nezvýšilo miesto a človek sa cíti nekomfortne. Okrem toho spoľahlivosť nestojí za deravý groš.

Jeep Wrangler

Najhoršie medzi SUV-čkami strednej veľkosti obišiel Jeep so svojím off-road modelom Wrangler. Či by sa toto vozidlo malo radiť do rodiny SUV, je otázne. Obrovská vlna kritiky sa prevalila hlavne na interiér vozidla, ktorý je nelogicky usporiadaný. Bezpečnosť automobilu je pomerne nízka a stroj nie je vhodný na jazdu po asfaltových komunikáciách. Treba si však uvedomiť, že toto je Jeep a ten je určený na iný terén. Pri jazde mimo spevnených komunikácií, samozrejme, exceloval.

Jeep Compass

Jeepu to nejde ani s kompaktnými SUV. Tento model sa jednoducho neoplatí kupovať. Nielenže má motor s objemom 2 litre a výkonom 158 koní pri základnej výbave, ale ani odporúčaný 2,4 litrový 172-koňový motor nie je na tom oveľa lepšie. Spotrebitelia tvrdia, že jazda v automobile je nudná a pomalá. Kvalita spracovania kabíny je zlá a interiér stiesnený. Spoľahlivosť taktiež nízka.

zdroj: forbes.com, nydailynews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK