Tiger Woods: Strmý pád kedysi fenomenálneho golfistu

  • Meno Tiger Woods bolo kedysi vo svete golfu obrovským pojmom. Fenomenálny golfista sa vyhrieval na samom vrchole svetového rebríčka. Jeho úspešné ťaženie však prerušili škandály. Odvtedy to s vtedajšou golfovou jednotkou išlo pomaly, ale isto z kopca.
1200px-tiger_woods_drives_by_allison
wikipedia.com
  • Meno Tiger Woods bolo kedysi vo svete golfu obrovským pojmom. Fenomenálny golfista sa vyhrieval na samom vrchole svetového rebríčka. Jeho úspešné ťaženie však prerušili škandály. Odvtedy to s vtedajšou golfovou jednotkou išlo pomaly, ale isto z kopca.

Tiger sa posledné dni ocitol znovu na titulkách bulvárnych webstránok. Ako je za posledné roky pravidlom, nie však vďaka svojmu golfovému umeniu, ale kvôli riadeniu vozidla pod vplyvom návykovej látky, keď ho našli spať v naštartovanom vozidle. Toto je však iba jedna z mnohých príčin pádu slávnej hviezdy. Všetko sa začalo v roku 2009.

Autonehoda, ktorá všetko zmenila

V roku 2008 sa stal Tiger víťazom pohára U.S Open. Bolo to jeho posledné veľké víťazstvo, ktoré odohral aj napriek bolestiam kolena, ktoré boli zapríčinené nedostatočnou regeneráciou po chirurgickom zákroku. Po súťaži sa musel podrobiť ďalšej operácii. V zlomovom roku 2009 bol stále na vrchole svetového rebríčka a stále vyhrával menšie súťaže. Za rok si prišiel na 10 miliónov dolárov.

tiger

zdroj foto­gra­fie: pixabay.com

V novembri 2009 však z mediálnych kruhov začali presakovať informácie o Woodsovom romániku s milovníčkou párty Rachel Uchitel. O pár dní neskôr, vďaka divokej jazde, jeho Cadillac Escalade zastavil až susedov strom. Okamžite sa to začalo pripisovať konfliktom v domácnosti, ktoré nastali vďaka podozreniam z nevery.

Následné mesiace sa vyrojilo množstvo bývalých mileniek, ktoré taktiež potvrdzovali romániky s golfovou jednotkou. Záujem ľudí o tieto informácie bol taký obrovský, že zatienil aj takú udalosť, akou bola smrť Michaela Jacksona. Tiger priťahoval záujem médií. Škandál bol taký obrovský, že s ním prestali spolupracovať mnohé známe firmy. Zaujímavé je, že jeho najväčší partner, firma Nike, stála po jeho boku aj v týchto ťažkých časoch.

tiger

zdroj foto­gra­fie: pexels.com

Woods si uvedomil, že zatĺkať už viac nemá zmysel. Po pár mesiacoch predstúpil pred médiá a pred celým svetom priznal neveru. Odvtedy sa neukázal na žiadnom golfovom zápase. Až v roku 2010 na turnaji Masters. To najťažšie ho však čakalo – rozchod so svojou ženou. Dostala sto miliónov dolárov.

V golfe taktiež nastal postupný pád a v roku 2010 nevyhral ani jednu golfovú súťaž. Jeho cestu zahatali aj ozývajúce sa staré zranenia nohy. Prvý raz od roku 2005 prišiel o pozíciu svetovej jedničky.

Veľkolepý návrat sa nekonal

Prišiel však rok 2012 a zrazu vyzeralo všetko ideálne. Tiger vyhral osemkrát v súťaži PGA Tour a vrátil sa na prvé miesto svetového rebríčka. V súkromí mu kvitol nový vzťah s lyžiarkou Lindsey Vonn. Ale na čistej oblohe sa začalo znovu zmrákať. Jeho Rival Sergio Garcia ho obvinil z rozptyľovania v priebehu golfového turnaja.

V roku 2014 musel zrušiť účasť vo finálnom kole súťaže Honda Classic kvôli svalovým kŕčom v spodnej časti chrbta. Operácia stlačeného nervu v chrbtici mala pre zmenu za následok vynechanie súťaže Masters a Ryder Cup. V tom istom roku prerušil spoluprácu so svojim trénerom Seanom Foleym.  Rok 2015 nezačal o nič lepšie. Nadšený kameraman mu nechtiac vyrazil predný zub. K tomu sa musel podrobiť dvom ďalším operáciám chrbtice.

Štvrtej operácii chrbta v priebehu štyroch rokov sa podrobil v apríli tohto roku, čo znamená vynechanie zvyšku tohtoročnej sezóny. Aj napriek mnohým problémom v súkromnom živote ostáva pre mnohých kráľom golfu.

Zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech