Tisíce rozhorčených dovolenkárov: Známe aerolinky rušia lety a nechávajú cestujúcich na pospas osudu

  • Na letiskách po Európe panuje chaos
  • Cestujúci čelia frustrácii a meškaniam
meškanie letov
Ilustračná fotografia TASR/Jakub Kotian, TASR/Martin Baumann
  • Na letiskách po Európe panuje chaos
  • Cestujúci čelia frustrácii a meškaniam

Tisíce cestujúcich uviazli na londýnskych letiskách Heathrow a Gatwick kvôli rušeniu letov spoločností British Airways a EasyJet. Dôvodom sú preplnené letiská a nepriaznivé poveternostné podmienky.

Mnohí cestujúci čelia frustrácii a meškaniam, pričom im hrozí, že nebudú mať nárok na žiadne odškodnenie. Situácia je obzvlášť kritická na letisku Heathrow, kde bolo zrušených najviac letov. Informuje o tom televízia Nova

Chaos na letiskách v Európe 

Pondelok priniesol chaos na letiskách po celej Európe. British Airways a EasyJet zrušili desiatky letov kvôli preťaženiu letovej prevádzky a nepriaznivému počasiu. Na londýnskych letiskách Heathrow a Gatwick uviazlo viac ako 10-tisíc frustrovaných cestujúcich, informuje aj denník Mirror

Podľa The Independent bolo celkovo zrušených 32 letov na krátke vzdialenosti. Klienti EasyJet sa nedočkali odletu napríklad do Budapešti, Benátok alebo na Lanzarote. British Airways zrušili lety do Ríma, Neapola a Barcelony. Stovky ďalších letov museli čeliť rôznym meškaniam.

Cestujúci, ktorí sa chystali na dovolenku, sa tak ocitli v nezávideniahodnej situácii. Mnohí museli preplánovať svoje cesty, zatiaľ čo iní sa ocitli bez ubytovania a stravy na letisku. 

Dočkajú sa odškodného? 

Cestujúci, ktorých postihli rušenia letov British Airways a EasyJet, sa s najväčšou pravdepodobnosťou odškodnenia nedočkajú. Obe letecké spoločnosti sa totiž odvolávajú na „mimoriadne udalosti“, ktorými sú preplnené letiská a nepriaznivé počasie. Tieto udalosti sú mimo ich kontroly a podľa nariadení EÚ nezakladajú nárok na kompenzácie.

„Je nám ľúto za zrušené lety, ktoré boli spôsobené obmedzeniami riadenia letovej prevádzky,“ uviedla spoločnosť EasyJet v oficiálnom vyhlásení. „Toto sa považuje za mimoriadnu udalosť, ktorú nemáme pod kontrolou.“ 

Situácia na európskych letiskách je momentálne veľmi napätá a je potrebné počítať s možnými komplikáciami.

Cestujúcim letoviská odporúčajú, aby si pred cestou skontrolovali aktuálne informácie od leteckých spoločností a na letisko dorazili s dostatočným predstihom. Je tiež vhodné mať po ruke cestovné poistenie, ktoré ti pomôže v prípade neočakávaných komplikácií. 

Zdroje: The Independent , TV Nova , Mirror 

Najnovšie videá

Trendové videá