Titanic 21. storočia: Loď Symphony of the Seas je nefalšovanou kráľovnou morí

  • Royal Caribbean je lodnou spoločnosťou so sídlom v Miami. V miestnom prístave má zaparkovanú kráľovnú morí
  • Symphony of the Seas je totiž najväčšou loďou sveta, pri ktorej by aj legendárny Titanic zbledol závisťou
  • Plávajúce mesto má celkovo 18 palúb a dostatok miesta pre 6 680 cestujúcich
Symphony of the Seas
Royal Caribbean
  • Royal Caribbean je lodnou spoločnosťou so sídlom v Miami. V miestnom prístave má zaparkovanú kráľovnú morí
  • Symphony of the Seas je totiž najväčšou loďou sveta, pri ktorej by aj legendárny Titanic zbledol závisťou
  • Plávajúce mesto má celkovo 18 palúb a dostatok miesta pre 6 680 cestujúcich

Najväčšia loď sveta sa ukázala v prístave v Miami a predviedla poriadne divadlo. Vyzeralo to, ako keby na vode vyrástlo mesto podobné Las Vegas. Celý kolos bol totiž nasvietený a pôsobil jednoducho majestátne. Symphony of the Seas patrí lodnej spoločnosti Royal Caribbean. Jej výroba nebola vôbec lacná. Stála 1,35 miliardy dolárov. Vzhľadom k výške vynaložených prostriedkov bolo jasné, že sa nebude jednať o žiadnu obyčajnú loď, ale o niečo výnimočné. Ide už o dvadsiatu piatu loď vo flotile tejto lodnej spoločnosti.

loďZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Royal Caribbean

Symphony of the Seas je nefalšovaným malým mestom na vode. Obsahuje celkovo 18 palúb a 22 reštaurácií. Ubytovať sa tu môže až 6 680 hostí. Loď je taká obrovská, že sa tu zmestil kompletný aquapark s obrovskými toboganmi a 23 bazénmi. Loď bola spustená na vodu v marci tohto roka. V apríli absolvovala svoju prvú plavbu.

bazénZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Royal Caribbean

Ak sa pozrieme do histórie na najznámejší parník Titanic, tak zistíme, že novinka je takmer o sto metrov dlhšia. Titanic meral 269 metrov. Nová kráľovná však meria neskutočných 362 metrov. Šírka lode je pritom 65,5 metra. Je zložená z rekordných 500 000 častí. Nachádza sa tu tiež 13 347 umeleckých diel.

kolotočZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Royal Caribbean

Na svoje si príde aj najnáročnejší cestovateľ

Svojim cestovateľom ponúka takmer všetko, po čom ich srdce piští. Okrem reštaurácií sa tu nachádza viac ako 40 barov. Milovníci divokého nočného života si tak prídu na svoje. Je tu dokonca jeden mini bar, kde môžeš vyskúšať, aké kvalitné drinky ti dokáže namiešať robotická obsluha.

posedenieZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Royal Caribbean

Pre tých, ktorým nie sú cudzie fyzické aktivity sa tu tiež nájde množstvo zábaviek. Milovníci adrenalínu ocenia zip-line. Vedel si však, že tu nájdeš aj plnohodnotné klzisko? Korčuľovanie na ľade môže byť v teplých letných mesiacoch veľmi osviežujúce. Pre ľudí, ktorí radi triafajú loptičky do dierok je tu minigolf. Vysokí cestujúci zasa využijú svoje silné stránky pri hraní basketbalu na basketbalovom ihrisku skutočnej veľkosti.

výhľadZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Royal Caribbean

Na lodi sa tiež nachádza umelá vlna určená na surfovanie. Milovníci kultúry môžu navštíviť divadlo. Kráľovské apartmány sú zasa určené pre tých, ktorí uprednostňujú luxus. Tí, ktorí milujú prechádzky prírodou sa môžu vybrať do Central Parku. Nachádza sa tu viac ako 20 700 tropických rastlín a 52 stromov. Ak miluješ hazard, môžeš si zahrať ruletu v miestnom kasíne.

Tohtoročnú letnú sezónu začala loď v Stredomorí. Medzi jej cieľovými destináciami si mohol nájsť napríklad prístavy v Španielsku, Francúzku a Taliansku. V súčasnosti kotví v prístave v Miami a odtiaľ sa vydáva na týždňové plavby do Karibiku. A koľko stojí priemerná plavba? Ceny za týždennú plavbu do Karibiku začínajú na úrovni 706 €. Cena sa odvíja od obdobia a kajuty, v ktorej sa ubytuješ. Na lodi sa nachádzajú vnútorné kajuty bez výhľadu, vonkajšie kajuty, kajuty s balkónom a luxusné kajuty.

„Symphony povýši rodinné dovolenky na úplne iný level. Prináša energiu a možnosti, ktoré boli predtým nevídané na jednom mieste,“ povedal šéf Royal Caribbean Michael Bayley.

zdroj: dailymail.co.uk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech