Tomáš prišiel s unikátnym nápadom, ktorý je veľkým pomocníkom pre všetkých študentov medicíny

  • Diár pre medikov ponúka všetko potrebné pre zvládnutie náročného štúdia medicíny
  • Má dostatočný priestor na poznámky, plánovanie či cvičenia
  • Vďaka crowdfundingu sa ho dočkáme už začiatkom semestra
zdroj: archív - Diár MD
  • Diár pre medikov ponúka všetko potrebné pre zvládnutie náročného štúdia medicíny
  • Má dostatočný priestor na poznámky, plánovanie či cvičenia
  • Vďaka crowdfundingu sa ho dočkáme už začiatkom semestra

Všetci dobre vieme, aké fyzicky, psychicky či časovo náročné je štúdium medicíny. Na vlastnej koži to zažil aj Tomáš Havran. Práve preto prišiel s nápadom, že vytvorí prvý diár, ktorý bude určený len pre študentov medicíny. Všetko vzniklo pri jeho cestovaní na motocykli naprieč Južnou Amerikou a aj vďaka rozprávaniu sa s miestnymi obyvateľmi, zatiaľ čo jeho rovesníci nastúpili do pracovného kolotoča.

Najlepším spôsobom ako financovať a priviesť Diár MD do reálnej podoby bola podľa Tomáša crowdfundingová kampaň na Startlabe. Minimálne potrebná suma bola stanovená na hranici 1 000 eur, no kampaň predčila očakávania je vyzbieraných 2 500 eur.

zdroj: archív - Diar MD

„Rozmýšľal som, ako môžu byť naše skúsenosti z celého štúdia a začiatku praxe užitočné pre mladších kolegov a kolegyne, aby nerobili znovu a znovu tie isté chyby. Diár MD bol teda jasným riešením, ktoré máš vždy po ruke a pomáha ti napĺňať tvoj potenciál,“ vysvetľuje Tomáš na oficiálnom webe.

Študenti medicíny, ktorí sa v návale povinností nestihnú zastaviť, si v nedatovanom semestrálnom diári nájdu okrem denného, týždenného a mesačného plánovania aj vybrané rady od čerstvých absolventov, ale aj skúsenejších lekárov z praxe.

Diár je spracovaný v minimalistickom štýle a svojou jednoduchosťou sa vyrovná tým najlepším na trhu. Tomáš verí, že cvičenia pomôžu budúcim lekárom zamyslieť sa, čo je v ich živote dôležité, aké sú ich ciele, osobné princípy či hodnoty. Diár MD by mal poslúžiť ako skvelý pomocník pri budovaní dobrých zvykov, disciplíny a zodpovednosti, vďaka čomu sa štúdium môže stať jednoduchším.

zdroj: archív - Diar MD

„Na medicíne je tých povinností tak veľa, že bez toho, aby si študenti veci dobre plánovali a sledovali svoj život z nadhľadu, sa im bude veľmi ťažko posúvať dopredu. Tento prvý diár presne pre nich im v tom, verím, môže pomôcť,“ hovorí v tlačovej správe docentka Eliška Kubíková, ktorá je prednostkou Anatomického ústavu na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Ako ďalej dodáva, aj ona si jeden diár nechá a bude ho s radosťou používať.

Detailné vysvetlenia, príklady, videá a ďalšie materiály k jednotlivým cvičeniam v diári budú postupne dostupné na oficiálnom webe diarmd.com v sekcii Sprievodca k Diáru MD, ktoré pomôžu majiteľovi využiť svoj diár a jeho možnosti na 100%.

Ukážky z diáru

zdroj: archív - Diar MD

zdroj: archív - Diar MD

„Pomôž nám podporiť šikovných medikov, ktorí sú budúcnosťou slovenského zdravotníctva tvojim príspevkom. Keď si medik alebo medička, tak si môžeš zvoliť Diár MD ako jednu z odmien. Ten môžeš mať v rukách už na začiatku semestra aj s darčekom z 3D tlačiarne,“ vyzýva crowdfundingová kampaň, ktorá sa dostala do svojho finále a všetko nasvedčuje tomu, že diár už čoskoro uzrie svetlo sveta.

Tomáš verí, že zdravotníctvo sa dá meniť aj od nás doktorov. „S Diárom MD sa nám možno podarí mať na Slovensku aspoň o trošku vyrovnanejších a spokojnejších lekárov, čo nakoniec pocítia aj naši pacienti,“ hovorí.

zdroj: TS – Diár MD; diarmd.com; startlab.sk;

Najnovšie video