Tony Robbins spáva iba tri hodiny denne! Deň zo života svetoznámeho kouča úspechu

  • Tony Robbins je veľmi známy kouč, rečník a motivátor, z ktorého priam srší pozitívna energia, a to aj napriek veku 57 rokov. Odkiaľ ju berie? A ako relaxuje? Jeho životný štýl je veľmi náročný a neustále cestovanie po svete nie je jednoduché. Aj napriek tomu by svoj život s nikým nemenil. A prečo by aj, keď jeho život priam preteká pozitívnou energiou. Nazri aj ty kľúčovou dierkou do krátkeho, ale intenzívneho výseku života Tonyho Robbinsa.
Tony Robbins a Sage Robbins
divorcedebbie.com
  • Tony Robbins je veľmi známy kouč, rečník a motivátor, z ktorého priam srší pozitívna energia, a to aj napriek veku 57 rokov. Odkiaľ ju berie? A ako relaxuje? Jeho životný štýl je veľmi náročný a neustále cestovanie po svete nie je jednoduché. Aj napriek tomu by svoj život s nikým nemenil. A prečo by aj, keď jeho život priam preteká pozitívnou energiou. Nazri aj ty kľúčovou dierkou do krátkeho, ale intenzívneho výseku života Tonyho Robbinsa.

Energia, ktorá Tonyho sprevádza všade, kam sa pohne, je takmer nekonečná. Či je na pódiu alebo v súkromí, priťahuje všetkých dookola svojou slnečnou povahou. Nič na tom nemení ani každoročných 60 ciest po celom svete, na ktorých predstavuje svoj pozitívny pohľad na svet. Okrem prednášok sa venuje aj investíciám. Dnes sa počet firiem, do ktorých Tony vložil svoj kapitál, zastavil na čísle 33, ale bude určite narastať.

Tony RobbinsZobraziť celú galériu (4)
zdroj: wikimedia.org

Jeho denný diár je nabitý k prasknutiu, ale napriek tomu vôbec nepoľavuje. Práve naopak. Aby toto tempo ustál, musí relaxovať nielen fyzicky, ale hlavne psychicky. Aj napriek tomu, že ani jeden jeho deň nie je rovnaký, dokázal do neho zahrnúť rituály, ktoré mu pomáhajú zostať v top forme aj vo veku 57 rokov.

Studený kúpeľ pre energiu na celý deň

Prvou vecou, ktorej sa venuje po svojom prebratí z krátkeho 3 až 5-hodinového spánku, je krátka 10-minútová rozcvička, ktorá je ohromne účinná a rozprúdi celý organizmus. Základy celej rozcvičky sú dýchacie cvičenia a meditácia, pri ktorej prejavuje vďačnosť a sústredí sa na ciele, ktoré chce dosiahnuť. Čerstvý vzduch účinky znásobuje. Preto, ak počasie dovolí, cvičí vonku.

Tony meditáciaZobraziť celú galériu (4)
zdroj: businessinsider.com

Meditačné a vnútorné cvičenia idú  ruka v ruke z fyzickými cvičeniami. Robbins pracuje niekedy až 16 hodín denne, a práve preto, aby nevyzeral na pódiu ako spomalený film, musí si udržiavať svoju kondíciu v top forme. K nej mu pomáha tréner Billy Beck, ktorý patrí medzi blízky okruh ľudí v Tonyho živote. Tréner, ktorého rukami prešla celá plejáda celebrít a športovcov, vie ako na to.

V prípade Tonyho bolo potrebné vytvoriť krátky, ale intenzívny program, ktorý stihne dokončiť v priebehu 15-tich minút v ranných hodinách. Po odcvičení nasleduje vyplavenie toxínov z tela v horúcej saune, po ktorej sa odvážne vrhne do studenej vody. Sauna a studený bazénik sa nachádza v každom z jeho siedmych bydlísk. Táto kombinácia tepla a chladu rozprúdi krv a preberie človeka  takmer okamžite. A nielen to, chladný kúpeľ trénuje mozog, aby neváhal a konal.

Tony a jeho tímZobraziť celú galériu (4)
zdroj: businessinsider.com

Tréner Beck vypracoval Tonymu špecifický jedálniček, ktorý nie je ničím výnimočný a používa sa pri zdravom stravovaní. Prevláda v ňom veľa minerálov, vitamínov, zdravých tukov, bielkovín, ovocia a zeleniny. Zaujímavý je aj jeho rituál pred verejným vystúpením. V zákulisí si nielen preberie všetky pripravené poznámky so svojím tímom, ale aby energia priam prúdila jeho telom, pred vstupom na pódium si často intenzívne zaskáče na mini trampolíne.

V prípade jeho veľkých konferencií sa často venuje ľuďom od 9-tej hodiny rannej až do jednej hodiny v noci. Tieto konferencie sú naozaj  intenzívne. Cena vstupeniek sa pohybuje od 550 eur do 2 500 eur. Ani po oficiálnom konci pracovného dňa však jeho práca nekončí a so svojím tímom rieši, čo v daný deň fungovalo a čo zasa nie. Jeho najbližší tím pozostáva zo siedmych ľudí – okrem trénera Becka ho tvoria jeho poradcovia a riaditelia v jeho firmách.

Tonyho súkromné lietadloZobraziť celú galériu (4)
zdroj: bjtonline.com

Po svete sa presúva vo vlastnom súkromnom lietadle, ktoré si zaobstaral v roku 2015. Znakom úspešných je láska pre golf. Ak sa Tony nachádza v jednom zo svojich prechodných domovov na Fiďži, tak si ho tu rád zahrá. Okrem konferencií, písania kníh a cestovania je poradcom a investorom v 33 firmách. Z toho dvanásť priamo riadi.

Napriek mnohým aktivitám je pre neho rodina na prvom mieste. So svojou druhou ženou Sage im to funguje už od roku 2001. Tá ho sprevádza na každej z jeho ciest. Zoznámili sa na jednom z Tonyho seminárov v roku 1999. Celé ich zoznámenie vzbudilo množstvo kontroverzie vďaka tomu, že bývalý manžel Sage obvinil Tonyho, že mu zviedol jeho manželku. Obaja boli v tom čase v nefungujúcich manželstvách. Odvtedy sú nerozluční. Tonyho cesta z chudoby ku hviezdam je veľmi inšpirujúca a jeho životný príbeh bol zachytený aj v množstve jeho kníh. Najznámejšou je určite Money: Master the Game.

zdroj: businessinsider.com , flexyourbrain.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech