TOP 5 kníh o biznise, ktoré si nečítal (no mal by si)

Filip Mosnár / 19. mája 2016 / Lifehacking

Keď sa povie, že je nejaká kniha o biznise, väčšine ľuďom napadne 400 strán textu o podnikaní, ekonomike atď. Ale tieto knihy sú iné.

Zoznam týchto kníh ti dá viac než len klasické poučky, tipy a triky známych podnikateľov. Každá z nich ti dá iný insight, každá ti povie svoj vlastný príbeh. Aby si sa aj ty mohol posunúť ďalej, či už ako podnikateľ, alebo ako osobnosť.

 

1. Outliers

outliers_image

Intelektuálna púť, ktorá ťa prenesie svetom úspešných či výnimočných ľudí a postaví ťa pred jeden nevyriešený problém, ktorý väčšina ľudí ani nevidí. V čom sú vysoko úspešní ľudia iní? Odpoveď sa dozvieš, keď budeš sledovať ich pôvod, ich kultúru, rodinu či generáciu. Touto cestou nahliadneš aj do tajomstiev softvérových milionárov, dozvieš sa, čo to stojí – byť skvelým futbalistom, ako aj to, prečo sú Aziati najlepší v matematike.

 

2. Give and Take

Give_and_take

 

Celé generácie sme sa na pôvod úspechu pozerali z jednotlivých oblastí potrebných na prerazenie vo svete biznisu. V tejto knižke však dochádza k rozdeleniu ľudí na tri skupiny, Takers, ktorí sa snažia čo najviac získať a nahromadiť, Matchers, ktorí sa snažia o to, aby boli so všetkými vyrovnaní a Givers, ktorí neočakávajú nič na oplátku. Prečítaj si knihu a zisti, ku ktorej skupine patríš.

 

3. The ten faces of innovation

ten-faces-of-innovation-by-tom-kelley

 

S takmer dvadsať ročnou praxou ako manažér IDEO, rozdeľuje Tom Kelley desať rolí, ktoré môže zamestnanec hrať vo firme, aby jej pomohol rásť a zároveň ju uchránil pred „hejtermi“. Určite jedna z kníh, ktorú by si mal mať vo svojom repertoári.

 

4. Disney War

disneywar-by-james-stewart

 

Želaj si, keď padá hviezda, spievaj si v práci, najšťastnejšie miesto na svete. Toto napadne väčšinu ľudí pri slove Disney. Ale príbeh Roya Disneyho, synovca Walta Disneyho a chairmana Walt Disney Animation, ktorý začal vojnu s Michalom Eisnerom (chief-executivom), nepozná takmer nikto. A rozhodne ti ho môžem odporučiť.

 

5. The Big Short

the-big-short-by-michael-lewis

 

Žiadny aktuálny filmový hit nesiaha ani po členky kvalite knihy (ako je tomu koniec koncov vždy). Kniha o prasknutí bubliny s realitami v dnešnej dobe naberá na vážnosti stále viac, keďže všetko nasvedčuje tomu, že trh je pred ďalším kolapsom. Radšej si ju prečítaj a sprav si poznámky, nech vieš, čomu sa vyvarovať.

Ani jedna z týchto kníh nie je strata času, každá má pre teba prínos. Je len na tebe, ktorú si vyberieš.

books-glasses-hipster-photography-reading-Favim.com-333678

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: amazon.com,favim.com, zdroj titulnej fotografie: oatsandsugar.com

Pridať komentár (0)