Top appky, ktoré musíš vyskúšať!

Alexandra Dulaková / 23. septembra 2015 / Business

Trh s novými mobilnými aplikáciami neustále rastie závratným tempom a denno-denne na ňom pribúda množstvo viac aj menej kvalitných noviniek. Tu je top 10 aplikácií za posledných pár mesiacov, ktoré stoja za to. Skvalitnia čas, zjednodušia život a prácu, poprípade zaženú nudu – a k tomu sú všetky zadarmo.

 

Rizon

Aplikácia vhodná pre všetky fotografické duše vie presne povedať, kedy je najlepší čas na fotenie. Keďže dĺžka denného svetla sa mení podľa období, nie je ľahké vždy odhadnúť, kedy nastane povestná zlatá hodina. Rizon to ale vie a dokáže o tom svojich používateľov informovať. Dá sa nastaviť, kedy by človek približne rád fotil (doobedie, poobedie) a aplikácia ho podľa toho upozorní, kedy by sa mal pripraviť. 

 

 

Paper

Paper má v sebe všetko, čo sa bežne robí v zošite – akurát je to rýchlejšie, krajšie a dá sa to zdieľať.  Či už ide o poznámky, grafy, tabuľky, nákresy, je to multitasking s veľmi pôsobivým dizajnom a jednoduchým ovládaním.  

 

 

 

Giphy Cam

Veľmi jednoduché a veľmi zábavné – vytváranie gif videí z tých najobyčajnejších vtipných momentov každodenného života. Môžeš si vybrať filter a pozadie, ktorých je naozaj požehnane, poprípade sa o video cez sociálne siete podeliť s ostatnými. 

 

 

Snapchat

Snapchat síce nie je žiadna novinka, ale v poslednom čase si vzal na paškál svetový fenomén selfie a rozhodol sa ho zmeniť na nepoznanie. Ich prídavok „Lenses“ ti z tváre vyčaruje dúhu grcajúceho panáčika, démona, či starčeka, pričom sa možnosti pravidelne obmieňajú. Okrem toho zaviedol aj systém online odmien, tzv. „Trophies“ a dokonca aj pokus o prvú možnosť nákupu priamo cez aplikáciu – „Replays.“  

 

 

SayWhat

Niečo, čo by si určite ocenil aj ty. Aj keď sa s cudzím jazykom, v tomto prípade angličtinou, kamarátiš už nejeden rok, pokiaľ to nie je tvoj materinský jazyk a pokiaľ v anglicky hovoriacom prostredí nežiješ, vždy ti bude niečo unikať. Napríklad slangová reč, ktorá je pre väčšinu nezasvätených nerozlúštiteľná. No a práve to ti pekne vysvetlí SayWhat dokonca aj pomocou krátkych ilustračných videí. Je to akýsi lexikón najnovších slangových výrazov a fráz. 

 

 

Angry Birds 2

Legendárny súboj exotických vtákov a nehanebných prasiat si už od roku 2009 získal naše srdcia a percentá baterky. Mal síce veľa prídavkov, ako napríklad Seasons, Rio, či Star Wars, ale tento krát prichádza s úplne novou verziou. Sľubuje slušnú dávku návykových a pasívno-agresívnych levelov, kde samorzrejme pôjde o to isté – nahnevanú pomstu a masívnu demoláciu.

 

 

 

Hooked 

Ak máš krátke a nevyužité úseky času, môžeš ich napríklad vyplniť čítaním krátkych poviedok rôznych žánrov a moderných foriem. Konkrétne ide o fiktívnu korešpondenciu dvoch ľudí, ktorá sa podľa žánru môže uberať vtipným, napínavým, či hororovým smerom. 

 

 Zdroj: Business Insider 

Pridať komentár (0)