Top miesta kam môžeš zájsť na kvalitný nedeľný brunch aj s potravinovou intoleranciou

  • Brunch je kombináciou raňajok a obeda
  • Západný fenomén sa postupne udomácnil aj u nás
  • Prinášame ti miesta, kde si ho užiješ v prvotriednej kvalite aj s potravinovou alergiou
 srcset
pixabay.com
  • Brunch je kombináciou raňajok a obeda
  • Západný fenomén sa postupne udomácnil aj u nás
  • Prinášame ti miesta, kde si ho užiješ v prvotriednej kvalite aj s potravinovou alergiou

Výber sme zostavovali na základe osobnej skúsenosti aj recenzií na TripAdvisore.

1. Žufaňa Bistro

Lokalita: Dulovom námestie 4

Cena:  3  – 10 eur

Kontakt: Žufaňa

Žufaňa Bistro sa vyznačuje zdravou stravou a je vhodná aj pre ľudí s potravinovými alergiami a intoleranciami. V Žufani nebudete analyzovať menu, ako nový zákon. Deti sú v tomto podniku vítané. Žufaňa je extrémne obľúbená a vyhľadávaná. Rezervuj si miesto vopred.

2. Coffee Break

Lokalita: Záhradnícka 61

Cena: 10 eur

Kontakt: Coffee Break

Coffeee Break ponúka výborné jedlo, milú obsluhu a skvelé čapované prosecco. To pravé pre milovníkov európskej klasiky. Odporúčame vajíčka na akýkoľvek spôsob. Podnk organizuje aj brunch eventy. Najbližší sa bude konať posledný augustový týždeň. Rezervácia nutná.

3. Thal

Lokalita: Mýtna 48

Cena: 7 – 12 eur

Kontakt: Thal

Opäť skvelé jedlo, odporúčame toasty na rôzne spôsoby, vajíčka, ale aj avokádové variácie. Thal sa taktiež špecializuje na zdravšie recepty a na svoje si prídu vegetariáni, vegáni, ale aj milovníci mäsa. Rezervácia nie je nevyhnutnosť nakoľko má reštaurácia dostatočné kapacity.

4. AuCafé

Lokalita: Tyršovo nábrežie 12

Cena: 19,90 aj s pohárikom spumante

Kontakt: AuCafe

AuCafe je podnik pre náročnejšieho klienta, ale poteší aj v prípade, že si chcete dopriať výnimočnejší zážitok. Talianske špeciality potešia rovnako ako nádherný výhľad. Brunch podáva každú nedeľu od 11:30 do 15:00.

5. Schöndorf Bio Cafe

Lokalita: Obchodná 48

Cena: Od 5 eur

Kontakt: Schöndorf Bio Cafe

Perfektné miesto na raňajky, obed, kávu a koláč, keď nemôžete zjesť čokoľvek. Kaviareň vyhovuje paleo diéte, vegánom, vegetariánom, celiatikom aj ľuďom trpiacim intoleranciou na laktózu. Vyhráva precízne označenie a vysvetlenie alergénov, čo ocenia najmä čerstvý alergici.

5. Pán Cakes – a jeho palacinky

Lokalita: Suché mýto 4

Cena: Od 1,50 za palacinku

Kontakt: Pán Cakes

Krásne prostredie, orignálny koncept, výborné palacinky a príjemné ceny. Výber slaných aj sladkých variánt palaciniek je skvelý, ale potešia aj kaše a dobrá káva. Odporúčame aj domáci ľadový čaj. Ak ste väčšia skupina určite si miesto rezervujte vopred.

6. Karls Burger

Lokalita: Kresánkova 3

Cena: 7,50 – 11 eur

Kontakt: Karls Burger

Karl’s Burger je v karloveskom prostredí malým zázrakom. Okrem toho, že patrí medzi najlepšie burgre  v meste, disponuje aj vegetariánskym variantom. Ak si milovník amerických burgrov, v tejto prevádzke oceníš ich poctivú prípravu, pravé hranolky a domáce omáčky. Odporúčame.

7. RAW Reštauracia Bemba

Lokalita: Kollárovo námestie 17

Cena: 6 – 7 eur

Kontakt: Bemba

Raw kuchyňa výbornej chuti a originálnych nápadov. Bemba donedávna sídlila v OD Slimák, ale napokon sa presťahovala na Kollárovo námestie. Na chuti jej to neubralo ani trocha. Poteší celým konceptom a do detailov prepracovaným menu. Dopraješ si výborné jedlo aj sladké.

8. Café Berlinka SNG

Lokalita: Námestie Ľudovíta Štúra 4

Cena: 6 – 7 eur

Kontakt: Café Berlinka SNG

Café Berlinka SNG je súčasťou Esterházyho paláca, kde sídli aj Slovenská národná galéria. Menu v tejto prevádzke nie je obsiahle, ale presvedčí koncept mäso – vegetarián – vegán. Návštevu je možné spojiť s návštevou galérie, alebo sprievodným kulturným programom, ktorý kaviareň pravidelne ponúka. Súčasťou je aj detský kútik.

9. Korzo

Lokalita: Hviezdoslavovo námestie

Cena: 4,90 – 7,50 eur

Kontakt: Korzo Café & Restaurant

Originálny koncept a nápadité menu. V Korze ochutnáte zaujímavo uchopené jedlá a kombinácie, ktoré príjemne prekvapia. Bez problémou sa najedia aj celiatici. Prostredie je príjemné, vkusné a s profesionálnou obsluhou.

10. Masala Darbar

Lokalita: Sokolská 1/B

Cena: 20 eur pre dve osoby

Kontakt: Masala Darbar

Skvelá indická reštaurácia, ktorá zaujme milovníkov exotiky a vyhovie aj vegetariánov. Je stelesnením klasickej indickej kuchyne a majiteľ je zároveň šéfkuchárom, ktorý predtým pôsobil v prvotriednych prevádzkach v Bratislave. Hoci nespadá do klasického brunchového konceptu, určite sa oplatí vyskúšať.

Najnovšie video