Toto je 10 najlepších vianočných reklám, ktoré miluje celý svet

  • Vianoce sa nebezpečne blížia a svetové spoločnosti nám aj tento rok postupne dávkujú svoje reklamy
  • Ktorá z nasledujúcej desiatky sa ti páči najviac?
reklama
youtube
  • Vianoce sa nebezpečne blížia a svetové spoločnosti nám aj tento rok postupne dávkujú svoje reklamy
  • Ktorá z nasledujúcej desiatky sa ti páči najviac?

Vianoce sa pomaly, ale isto blížia. Jedná sa o najkrajšie obdobie v roku. Rozsvietený vianočný stromček a koledy dotvárajú nefalšovanú atmosféru lásky a pokoja. Svetové spoločnosti každoročne prinášajú nové vianočné reklamy. Niektoré zapadnú prachom, iné si zapamätáme až do konca života. Pozrime sa na tie, ktoré upútali našu pozornosť.

1. Amazon a jeho spievajúce krabice

S predstihom nám prináša svoju vianočnú reklamu aj internetový gigant Amazon. Ten svoju najnovšiu reklamu poňal veselo. Postavil ju na veselej piesni a na spievajúcich balíčkoch.

2. Aldi paroduje Coca-Colu

Sieť supermarketov Aldi sa rozhodla pre nefalšovanú paródiu. Ako predloha poslúžila dnes už legendárna reklama spoločnosti Coca-Cola. Nájdeš tu teda červený kamión, ktorý šoféruje vianočný maskot spoločnosti Aldi – Kevin the Carrot. Video má dve verzie. V tej zaujímavejšej spadne pred kamión lavína, ten dostane šmyk a zostane visieť na okraji útesu. Coca-Cola zobrala paródiu s humorom.

3. Letisko Heathrow vsadilo na chlpáčov

Konkrétne sa jedná o manželov Bairovcov, čo sú vlastne dva plyšové medvede a hrdinovia vianočných reklám letiska. V reklame cestujú zo slnečnej Floridy do chladného Londýna.

4. Tesco má rado klasiku

Tesco vsadilo na nízkonákladovú reklamu. To však neznamená, že neupúta. Počas minútovej reklamy môžeš nahliadnuť na to, ako prežívajú Vianoce ľudia na rôznych miestach sveta.

5. Visa predstavila vôbec prvú vianočnú reklamu. Vzdáva hold malým predajcom

Spoločnosť Visa vsadila na jednoduchosť. Do svojej reklamy si pozvala 9 skutočných malých predajcov. Títo spievajú hit od Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You.

6. TK MAXX vsadila na originalitu

Obchodná sieť TK MAXX prišla so šialenou reklamou. Hlavnej úlohy sa zhostila nekonečná pančucha, ktorá ťa bude obdarovávať po celý rok a nielen na Vianoce. Reklama je odrazom skutočnosti. Obchodná sieť totiž ponúka možnosť výhry darčekov po celý rok.

7. Výrobca žrádla pre psov prišiel s najväčšou vianočnou kampaňou vo svojej histórii

V reklame sa poukazuje na to, že ľudia dostávajú darčeky, ale ich štvornohí miláčikovia nemajú to šťastie. Ako to napraviť? Napríklad vytvorením špeciálneho cvičiska pre psov, kde si každý jeden pes vytvorí tričko podľa vlastného vedomia a svedomia.

8. Katalógový predajca Argos upozornil na výhody doručenia v rovnaký deň

Hlavnou postavou v reklame spoločnosti je malá príšerka, ktorá každoročne kazí ľuďom Vianoce. Aj napriek nehodám, ktoré nič netušiacim obetiam spôsobí, dopadnú Vianoce tak, ako majú.

9. Lidl ti upgraduje Vianoce

Lidl stavil na zábavné scény. V každej jednej z nich ti poradí, akým produktom si môžeš upgradovať svoje Vianoce aj ty.

10. Ako by vyzerali Vianoce v minulosti, keby boli obohatené o moderné technológie?

Predajca Currys PC World vyrukoval so zaujímavou vianočnou reklamou. V nej sa prenesieme do ďalekej minulosti a pozrieme sa, ako by vyzerali dobové oslavy Vianoc spestrené modernými technológiami.

zdroj: campaignlive.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech