Toto je 15 najbezpečnejších aerolínií na svete

  • Web AirlineRatings každoročne zverejňuje rebríček najbezpečnejších aerolínií sveta
  • Ani tento rok nie je výnimkou a opäť tu máme zoznam tých najlepších, ktoré by ti mali zaručiť bezpečné cestovanie po celom svete
aerolínie
flickr
  • Web AirlineRatings každoročne zverejňuje rebríček najbezpečnejších aerolínií sveta
  • Ani tento rok nie je výnimkou a opäť tu máme zoznam tých najlepších, ktoré by ti mali zaručiť bezpečné cestovanie po celom svete

15. Qatar Airways

Vznikli v roku 1993 a patria nielen medzi najbezpečnejšie, najvplyvnejšie, ale zároveň najlepšie aerolínie sveta.

14. Lufthansa

Nemecké aerolínie Lufthansa patria medzi to najlepšie v Európe. Vznikli v roku 1955 a od roku 1993 nemali žiadne smrteľné havárie.

13. KLM

Je jedným z najsilnejších mien v leteckom priemysle. Aerolínie vznikli už v roku 1919. KLM sa síce zlúčili v roku 2004 s Air France, ale fungujú ako oddelené značky. Nemali žiadnu fatálnu haváriu už viac ako 40 rokov.

12. Hawaiian Airlines

Vznikli v roku 1929 a právom patria medzi najlepšie letecké spoločnosti v Amerike. S letkou, ktorá má viac ako 50 strojov, neboli nikdy vážnejšie ťažkosti. Výsledkom je nulový počet katastrof.

11. Finnair

Fínske národné aerolínie nie sú síce svetovo známe, avšak patria medzi tie najbezpečnejšie na svete. Od roku 1960 nemali žiadnu vážnejšiu nehodu.

10. Eva Air

V Taiwane sa zrodili aerolínie, ktoré sa preslávili lietadlami v štýle Hello Kitty. Okrem toho však patria medzi to najlepšie v Ázii. Nemali žiadnu nehodu od svojho založenia v roku 1988.

9. Emirates

Emirates sa v priebehu 20-tich rokov stali najsilnejšou leteckou spoločnosťou. Nielenže ponúkajú top služby, ale sú bezpečné. Za 31 rokov fungovania sa stala iba jedna nehoda.

8. Cathay Pacific

Cathay Pacific je deviatou najlepšou leteckou spoločnosťou sveta a zároveň ôsmou najbezpečnejšou. Od šesťdesiatych rokov minulého storočia sa nestala žiadna vážna nehoda.

7. British Airways

Britské aerolínie vznikli v roku 1974 po zlúčení British Overseas Airways Corporation a British European Airways. V priebehu posledných troch desiatok rokov sa nestalo nič vážne.

6. Austrian Airlines

Vznikli v roku 1957. Dnes sú dcérskou spoločnosťou Lufthansa Group. Spoločnosť má sídlo vo Viedni a zatiaľ nemala žiadne vážnejšie havárie.

5. American Airlines

Americké aerolínie fungujú od roku 1926. V roku 2013 sa spojili s US Airways. Bez vážnych nehôd fungujú takmer 20 rokov.

4. All Nippon Airways

Sa preslávili hlavne vynikajúcimi službami, a preto im patrí siedma priečka medzi najlepšími leteckými spoločnosťami sveta. Posledných 45 rokov nemali žiadne lety s fatálnymi koncami.

3. Alaska Airlines

Aj napriek tomu, že táto letecká spoločnosť má v názve slovo Aljaška, nemá s ňou nič spoločného. Sídli v meste Seattle. V roku 2016 kúpila konkurenčnú spoločnosť Virgin America. Od roku 2000 nemala žiadne fatálne nehody.

2. Air New Zealand

Sú najlepšími aerolíniami sveta už piaty rok po sebe. Tento titul nezíska len tak niekto. Nie je preto prekvapením ani nulový počet nehôd.

1. Qantas

Austrálske aerolínie majú okolo seba rúšku tajomnosti. Existujú pritom 96 rokov. Od roku 1951 nemali žiadnu fatálnu nehodu.

Zdroj: www.airlineratings.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK