Toto je 5 dôvodov, prečo neustále dôveruješ ľudom, ktorí si to nezaslúžia

  • Si priateľský človek, ktorý má na svet okolo seba pozitívny pohľad?
  • Ak máš k tomu ešte aj dôverčivú povahu, tak si sa pravdepodobne už viackrát spálil
  • Dôveruješ totiž ľahko, čo mnoho ľudí zneužíva
  • Toto je päť dôvodov, prečo je to tak
ľudia
flickr
  • Si priateľský človek, ktorý má na svet okolo seba pozitívny pohľad?
  • Ak máš k tomu ešte aj dôverčivú povahu, tak si sa pravdepodobne už viackrát spálil
  • Dôveruješ totiž ľahko, čo mnoho ľudí zneužíva
  • Toto je päť dôvodov, prečo je to tak

Mnohí z nás sa vo svojom živote ocitli v situácii, keď ich sklamali iní ľudia. Existuje však určitá skupina ľudí, ktorá sa s týmto problémom stretáva pravidelne. Ak k takýmto ľuďom patríš aj ty, mal by si sa zoznámiť s nasledujúcimi dôvodmi, prečo ťa často sklamú iní ľudia.

1. Slepo ľuďom dôveruješ, aj keď cítiš, že to, čo ponúkajú, je príliš dobré na to, aby to bola pravda

Príliš veľká dôverčivosť môže byť obrovským problémom. Ak sa nachádzaš v nejakej ťažkej situácii a chceš ju okamžite zmeniť, prehliadaš všetky znaky, ktoré by mohli poukazovať na to, či je danej osobe možné alebo nemožné dôverovať. Slepo nasleduješ to, čo vyzerá fantasticky a umožní ti to rýchlu cestu dostať sa z nepriaznivej situácie.

2. Hovoria ti tie správne veci

Ľudia, ktorým sa neoplatí dôverovať, sú často profíci. Presne vedia, čo ti povedať a ako to povedať, aby vzbudili tvoj záujem. Často odhalia tvoje slabé stránky a povedia tie správne slová. Následne sa cítiš byť pre niekoho dôležitý.

3. Pôsobia ako víťazi. Sú charizmatickí a vzbudzujú dôveru

Silní ľudia vždy dokázali strhnúť davy. Slabší ľudia totiž potrebujú niekoho, ku komu by mohli vzhliadať a nasledovať ho. Ak je niekto dobrým hercom, dokáže túto situáciu využiť, aj keď má v skutočnosti od víťaza poriadne ďaleko. Preto ťa aj naoko charizmatická osobnosť poľahky strhne na svoju stranu.

4. Dávajú ti pocit istoty, vidia tvoj talent

Ak ťa niekto začne chváliť a obdivovať, tak sa cítiš dobre a daná osoba je ti akosi bližšia. A presne túto našu túžbu po ocenení uspokoja často práve prefíkaní ľudia. Vedia, čo majú hovoriť a ako to majú hovoriť. Cielia presne na tvoje slabé miesta. Následne si ťa jednoducho získajú na svoju stranu.

5. Vzdávaš sa svojej ostražitosti, ktorú potrebuješ pri rozhodovaní sa o dôležitých veciach

Ak sa púšťaš do nejakej spoločnej aktivity s cudzou osobou, tak nie si vôbec ostražitý, danú osobu si nepreveríš a jednoducho jej slepo dôveruješ. Potom si prekvapený, ak ťa sklame.

Čo teda robiť, aby si sa týmto sklamaniam vyhýbal? V prvom rade spomaľ a na všetko si nechaj viac času. Zhodnoť daného človeka bez emócií. Okrem toho, požiadaj o názor iných ľudí, ktorí daného človeka už dlhšie poznajú. Ak sa ti niečo nepozdáva, nemaj strach odmietnuť alebo povedať dosť. Rozvíjaj svoje sebavedomie, odvahu a vnútornú silu. Taktiež sa spoliehaj na svoju intuíciu. Tá ti odhalí tú správnu cestu.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech