Toto je 7 „zdravých“ jedál, ktoré za určitých okolností nemajú so zdravou stravou mnoho spoločného

  • Nie je zdravé jedlo ako zdravé jedlo. Množstvo naoko zdravých jedál má aj svoje temné stránky
  • Príkladom je nasledujúcich sedem chutných jedál, ktoré však nie sú úplne zdravé
jedlo
zdroj: flickr
  • Nie je zdravé jedlo ako zdravé jedlo. Množstvo naoko zdravých jedál má aj svoje temné stránky
  • Príkladom je nasledujúcich sedem chutných jedál, ktoré však nie sú úplne zdravé

Sushi

Pozostáva z ryže, morských rias a rybieho mäsa. Na prvý pohľad zdravá kombinácia. Sushi je zdravé, pokiaľ sa jedná o typ nigiri sushi alebo sashimi. U nás však poznáme sushi v podobe akejsi plnenej rolky, ktorá sa nakrája na malé kúsky. Tieto kúsky môžu obsahovať až 500 kalórií. Niekedy sa sushi zvykne spestrovať omáčkami, ktoré kalorickú hodnotu zvyšujú.

Predpripravené šaláty

Tie, ktoré dostaneš v reštauráciách, nemusia byť až také zdravé. Áno, nájdeš tu zeleninu, ale tá je častokrát doplnená o krémový dresing alebo tortilly, a to pekne ukrojí zo zdravotnej nezávadnosti.

Sendvič

Na prvý pohľad nemusí byť sendvič nezdravý. Veď je to kúsok pečiva s oblohou v podobe zeleniny alebo syra. Problémom je však samotné pečivo, ktoré je upečené z bielej múky. Okrem toho sú tu kúsky údenín, vďaka ktorým získava sendvič neodolateľnú chuť. Údené salámy obsahujú dusičnany a sodík.

Omelety

Obsahujú množstvo vaječných proteínov a zeleniny. Na prvý pohľad hotový prototyp zdravého jedla. Problémom sú porcie. Dobré reštaurácie sa chcú totiž pred zákazníkmi blysnúť, a tak to preháňajú s veľkosťou. Vzniká  kalorická bomba, ktorú ešte spestrujú maslom alebo syrom.

Vegetariánske hamburgery

Mali by byť zdravé. Predsa neobsahujú mäso a namiesto toho obsahujú množstvo zeleniny. Je tu však jedno „ale“. Nie každý vegetariánsky hamburger je vegetariánsky hamburger. Niekedy je to iba názov a namiesto zeleniny tu nájdeš spracovanú sóju, ktorá nie je zdraviu prospešná ako nespracovaná sója.

Závitky

Sú považované za zdravú náhradu obloženého sendviča. Predsa len tu chýba pečivo. Je to však naozaj tak? Skutočnosť je taká, že závitok je tvorený zo stužených tukov, čo predstavuje poriadne nezdravý koktejl.

Vegetariánska pizza

Všetko, čo má v názve slovo vegetariánske, je považované za zdravšie, avšak pizza to určite nie je. Aj keď je vegetariánska pizza naozaj o kúsoček zdravšia, stále sa jedná o pizzu. Je tu cesto, roztopený syr a zelenina je častokrát pokrytá lacným olejom. Samozrejme, kto chce, pripraví si zdravšiu alternatívu z celozrnnej múky s minimom syra a oleja.

zdroj: thisisinsider.com