Toto je 9 najšialenejších vízií, ktoré pochádzajú z úžasnej hlavy Elona Muska

  • Elon Musk vyrastal už od útleho veku medzi knihami. Čítanie sci-fi však na ňom mohlo zanechať určité následky, keďže niektoré jeho výroky sú naozaj poriadne šialené. Treba si však uvedomiť, že mnoho géniov, ktorých mala laická verejnosť za bláznov, zmenilo svoje vízie na realitu. Aké percento z týchto proroctiev či snov sa raz stane skutočnosťou? Skús hádať.
elon
businessinsider.com
  • Elon Musk vyrastal už od útleho veku medzi knihami. Čítanie sci-fi však na ňom mohlo zanechať určité následky, keďže niektoré jeho výroky sú naozaj poriadne šialené. Treba si však uvedomiť, že mnoho géniov, ktorých mala laická verejnosť za bláznov, zmenilo svoje vízie na realitu. Aké percento z týchto proroctiev či snov sa raz stane skutočnosťou? Skús hádať.

Ľudstvo na červenej planéte

Mars je asi jedinou planétou, do ktorej Elon vkladá obrovské nádeje. Práve preto vidí budúcnosť ľudstva práve tu. Problém je ten, že jeho plány na osídlenie Marsu pôsobia až príliš smelo. Prví ľudia sa tu podľa neho poprechádzajú už v roku 2024. Elon sa samozrejme nezamýšľal nad úrovňou technológie a nad množstvom paliva, ktoré bude potrebné na takúto ďalekú cestu. SpaceX však pracuje na obrovskej rakete s názvom BFR o veľkosti desiatich staníc ISS.

Priama demokracia na Marse

Myšlienky Elona siahajú ďaleko do budúcnosti. Ako vhodnú vládu budúcim obyvateľom Marsu poradil priamu demokraciu – vládu ľudu. Správne rozhodnutie! Demokracia v podobe, v akej ju poznáme dnes, má mnohé nedostatky.

Pizza pre Marťanov

Mesto, ktoré ľudia vybudujú na našej budúcej planéte, by nemalo slúžiť len na prežitie. Podľa Elona by malo mať všetko minimálne na takej úrovni ako naša Zem. Takže budúci obyvateľ by tu mal nájsť všetko od železiarní až po pizzériu.

Cesta smrti

Musk určite nepotešil prvých odvážlivcov a budúcich obyvateľov Marsu. Jeho výrok o vysokom riziku a možnosti smrti určite dopredu vystrašil potenciálnych cestovateľov. „Na druhej strane, zomrieť na Marse nemusí byť zlá vec,“ nechal sa počuť Elon.

Na dovolenku raketou

Ak sa ti zdá cestovanie lietadlom pomalé, tak počkaj pár rokov. V rakete od SpaceX sa dostaneš až na kraj sveta len za pol hodinu. Cesta raketami na dovolenku je naozaj zaujímavá. Koľko asi tak bude stáť lístok?

rakety spacexZobraziť celú galériu (3)
zdroj: planetary.org

O nehodách autonómnych vozidiel

Firma Tesla sa stala terčom kritiky vďaka nespoľahlivosti autonómneho riadenia svojich vozidiel, ktoré zavinili dopravné nehody. Elon skritizoval média s tvrdením, že ak podporujú zákaz autonómnych vozidiel, budú mať na svedomí milióny ľudí, ktorí zahynú každoročne pri dopravných nehodách.

Sme hrou inej civilizácie?

Ak sa práve Elon nezaujíma o Mars, tak mu mysľou behajú ešte zaujímavejšie myšlienky. Často sa ocitá v družnej debate so svojim bratom o tom, či sme iba postavami v hre vyspelejšej civilizácie. Sám dúfa, že jeho predpoklad je správny, pretože veci sa môžu skončiť veľmi zle, ak to tak nie je.

musk a kolonizácia marsuZobraziť celú galériu (3)
zdroj: bloomberg.com

Každý človek má obrovské možnosti

Prirovnal ich k prezidentovi Ameriky pred dvadsiatimi rokmi. Ľudia môžu byť celosvetovo na očiach vďaka virtuálnemu svetu a internetu. Môžeme odpovedať na mnohé otázky, posielať správy ľuďom na druhom konci sveta len jediným kliknutím a komunikovať prostredníctvom videohovorov.

O prepojení mozgu s umelou inteligenciou

Ak sa nechceme stať v budúcnosti mačkou domácou pre veľmi múdru umelú inteligenciu, mali by sme byť pripravení. Náš mozog by mal byť doplnený o vyšší level umelej inteligencie, ktorý by tomuto stavu zabránil.

zdroj: businessinsider.com , businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech