Toto je najhľadanejšia fráza, ktorú zadáva viac ako polovica používateľov do Youtube

  • Množstvo z nás využíva Youtube len ako formu rozptýlenia, keď sa poriadne nudíme
  • Youtube však nie je určený len na zabíjanie času. Prieskum totiž ukázal, že najhľadanejšou frázou je: „Ako niečo urobiť?“
youtube
flickr
  • Množstvo z nás využíva Youtube len ako formu rozptýlenia, keď sa poriadne nudíme
  • Youtube však nie je určený len na zabíjanie času. Prieskum totiž ukázal, že najhľadanejšou frázou je: „Ako niečo urobiť?“

Ako niečo urobiť? Toto sa pýta 51 percent používateľov populárneho Youtube. Je to prekvapivé, pretože z populárneho portálu si zvykne množstvo ľudí strieľať práve z dôvodu plytkého obsahu. Skutočnosť je však taká, že nie každý na týchto weboch vyhľadáva len jednoduchú zábavu. Existuje nadpolovičná časť používateľov, ktorí miesto povrchného sledovania videí hľadajú také, ktoré ich niečomu priučia.

V Spojených štátoch prebehla štúdia na vzorke 4 594 jednotlivcov. Na základe tohto prieskumu sa zistilo, že viac ako polovica ľudí sa spolieha na schopnosti Youtube v prípadoch, keď niečo nevedia. Toto platí pre „sviatočných“, ale aj pravidelných používateľov. Koľko ľudí však Youtube využíva len na zabitie času? Je ich celkovo 28 percent z vyššie uvedeného množstva. Ďalších 19 percent hľadá rady, v prípade, keď sa chystajú kupovať novú vec.

Ako vyrobiť bombu?

YouTube je dnes plné videí takmer na každú tému. Kvalita obsahu kolíše. Nájdeš tu profesionálny obsah, ale aj úplne nezáživné videá. Výber je len a len na tebe. Množstvo ľudí však Youtube využíva ako akéhosi poradcu, keď potrebnujú s niečim poradiť. V priebehu niekoľkých rokov totiž začali pribúdať kvalitné a detailné tutoriály. Stačí zadať frázu „how to…“ a doplniť to, čo sa potrebuješ naučiť. Nájdeš tu naozaj všetko. Pravdepodobne neexistuje oblasť, ktorá chýba.

Nejde však o pravú náhradu komplexných online kurzov, hlavne ak sa jedná o rôzne programy a softvér. Ak však hovoríme o jednorázových tutoriáloch a návodoch, tak v tejto oblasti Youtube naozaj exceluje. Ak sa chceš teda naučiť niečo rýchlo a efektívne, nájdeš tu to, čo potrebuješ.

Množstvo ľudí tiež využíva videoportál na to, aby sa dozvedeli, čo nového sa deje vo svete. Youtube však nie je orientovaný na masové mediálne spravodajstvo. Áno obsahuje aj túto formu správ, avšak prevláda alternatívny pohľad. Práve preto tu nájdeš rôzne konšpiračné videá, ktoré môžu ľahko ovplyvňovať názory verejnosti. Štúdia sa zameriavala aj na tých najmladších. Zistilo sa, že 81 percent rodičov dovoľuje svojim deťom sledovať videá na Youtube. Až 60 percent rodičov videlo na portáli videá, ktoré boli nevhodné pre mladistvých.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech