Toto je Svetové auto roka 2018

  • Ocenenie Najlepšie svetové auto roka 2018 bolo ešte donedávna veľkou neznámou
  • Od dnešného dňa však poznáme oficiálne výsledky. Ktorá značka ponúkla to najlepšie?
automobil
wcoty.com
  • Ocenenie Najlepšie svetové auto roka 2018 bolo ešte donedávna veľkou neznámou
  • Od dnešného dňa však poznáme oficiálne výsledky. Ktorá značka ponúkla to najlepšie?

Veľká automobilová udalosť je tu a s ňou prišli aj výsledky, ktoré netrpezlivej automobilovej verejnosti prezradili, ktorý model sa stal tým najlepším na svete. Medzinárodný autosalón v New Yorku totiž otvára svoje brány a ako prvým bodom programu bolo vyhlásenie výsledkov najlepších vozidiel, aké sa kedy pohybovali po Zemi.

Najlepším automobilom na svete sa stáva…

Výsledky sú už známe. Porota pozostávala zo zástupcov médií z celého sveta. Celkovo ju tvorilo 82 motoristických novinárov. Tí zvolili za celkového víťaza model od švédskej automobilky Volvo. Víťazom sa stala minuloročná novinka Volvo XC60. Okrem hlavného víťaza boli zvolení aj výhercovia dodatočných kategórií.

Víťazom kategórie Svetové ekologické auto roka sa pre zmenu stal model Nissan Leaf. Milovník luxusu by mal určite vlastniť Audi A8, ktoré sa stalo víťazom kategórie o najluxusnejšie auto. Po dizajnovej stránke porotcov očaril model Range Rover Velar. Ak rád šliapneš na plyn, tak by si si mal zadovážiť to najlepšie medzi športovými vozidlami.

Víťazom tejto kategórie sa stalo vozidlo BMW M5. Posledná kategória možno nikoho nezaujme, ale aj napriek tomu bola do súťaže zahrnutá. Najlepším mestským vozidlom sa stal Volkswagen Polo. Všetkých víťazov nájdeš v galérii.

zdroj: wcoty.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK