Toto mesto je absolútnym svetovým unikátom. Všetci jeho obyvatelia bývajú v jedinej budove

  • Toto mesto je poriadnym bizárom
  • Všetci jeho obyvatelia sú susedia, bývajú totiž v jedinej budove
  • Pojem „ponorková choroba” tu naberá úplne nový rozmer
Whittier Aljaška
Wikimedia.org/Jessica Spengler
  • Toto mesto je poriadnym bizárom
  • Všetci jeho obyvatelia sú susedia, bývajú totiž v jedinej budove
  • Pojem „ponorková choroba” tu naberá úplne nový rozmer

Akoby nehostinné počasie nestačilo. Predstav si, že bývaš na mieste, kde je doslova „zima ako na Aljaške“, ktoré má nielenže mizernú občiansku vybavenosť, ale navyše ani nemáš možnosť nikam sa presťahovať či zmeniť prostredie. Všetci obyvatelia tohto bizarného mestečka, ktoré sa nachádza na Aljaške, totiž bývajú v jednej a tej istej budove. 

Pre niekoho dar, pre iného trest

Susedia vedia byť niekedy poriadne otravní. Je prakticky pravidlom, že tí vrchní doma buď chodia v betónových šľapkách, alebo majú „taliansku domácnosť”.

V niektorých prípadoch sa takéto susedské spory vyriešiť dajú, no ak nie, stále sa môžeš v rámci rovnakého mesta relatívne ľahko presťahovať. Obyvatelia mesta Whittier na Aljaške by s tým ale mali obrovský problém, presťahovať sa môžu akurát tak o niekoľko poschodí. 

V prípade, že máš rád „uzavretú spoločnosť” (v tomto prípade doslova), život v tejto odľahlej časti sveta by ti zrejme problém nerobil, práve naopak. Bol by pre teba hotovým požehnaním.

Jediný spôsob, akým sa do tohto mestečka môžeš dostať, je prejsť tunelom, ktorý sa, ako informuje Alaska Public Media, navyše každú noc zatvára. Ak si však rád niekam vyrazíš a máš rád spoločnosť, bývanie v tejto „pustatine” by si zrejme nezvládol.

Whittier Aljaška
zdroj: Wikimedia.org/Jessica Spengler

Mesto preslávil TikTok

Ako uvádza My Modern Met, mestečko slúžilo ešte počas 2. svetovej vojny ako vojenský prístav. Budova, ktorá je dnes obývaná občanmi mestečka, dostala pomenovanie The Begich Towers. V tom čase slúžila na ubytovanie rodín vojakov. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Alaska Public Media, My Modern Met, USA Today, Messy Nessy, NPR, Travel Cami, Remax, Gizmondo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá