Toto sú 4 dôvody, prečo by si mal spávať nahý. Vraj budeš zdravší a bohatší

  • Spánok je zdravý, píše sa všade. Existuje však ešte lepšia alternatíva spánku. Stačí spať nahý
  • Keď spíš nahý, spíš nielen lepšie, ale podľa prieskumov dokonca aj chudneš a buduješ si sebavedomie
spánok
pixabay
  • Spánok je zdravý, píše sa všade. Existuje však ešte lepšia alternatíva spánku. Stačí spať nahý
  • Keď spíš nahý, spíš nielen lepšie, ale podľa prieskumov dokonca aj chudneš a buduješ si sebavedomie

Každý jeden z nás dnes určite vie, že spánok je naozaj pre zdravie človeka veľmi dôležitý. Nie je však spánok ako spánok. Zistilo sa totiž, že ak spíš bez oblečenia, tak dokážeš vyťažiť zo spánku maximum.

1.Kvalita spánku je vyššia, ak spíš nahý

Spánok sám o sebe je veľmi dôležitý. Nielen preto, že si tvoj organizmus oddýchne, ale počas spánku sa odbúravajú škodlivé proteíny, ktoré sa viažu na neuróny v mozgu.  Ak máš nedostatočný spánok, tieto toxické proteíny zostávajú v tvojom mozgu. Výsledkom je to, že počas dňa môžeš mať problémy so spracovaním informácií, nižšou kreativitou a vyššou emocionálnou nestabilitou. Spať naozaj treba. Ak však nemáš toľko hodín na spanie, môžeš si spánok skvalitniť inak. Na toto prišli výskumníci z Univerzity v Amsterdame. Stačí iba znížiť teplotu kože. Toto je možné dosiahnuť tým, že budeš spať úplne nahý. Výsledkom tohto opatrenia je hlbší spánok a viac energie.

2. Spánok bez zvrškov prispieva k vyššej redukcii stresu

Spánok ako taký prispieva k zníženiu stresu u človeka. Stačí, aby si pár dní po sebe spal menej ako treba a okamžite zistíš negatívne dopady nedostatku spánku sám na sebe. Budeš nervózny a nekoncentrovaný. Ak sa večer poberieš do postele bez oblečenia, mal by byť tvoj spánok hlbší a vďaka tomu by si mal byť v o kúsok väčšej psychickej pohode ako ten, čo spí oblečený.

3. Ak spíš nahý, zrýchľuješ si metabolizmus

Toto bolo potvrdené štúdiou Národného inštitútu pre zdravie v Amerike. Zistilo sa, že pokiaľ bude teplota tvojho tela nižšia, zvýši sa ti rýchlosť metabolizmu, pretože tvoje telo si vytvára hnedý tuk, ktorý človeka zahrieva. Hnedý tuk tiež prispieva k vysokému počtu spálených kalórií. Výsledkom je viac spálených kalórií nielen počas spánku, ale aj počas dňa. Spánok bez oblečenia okrem toho prispieva k lepšej cirkulácii krvi.

4. Zlepšuje sa ti sebavedomie

Zdravé sebavedomie je kľúčom k úspechu v každej oblasti života. Sebavedomí ľudia sa v kariére a súkromnom živote dostanú omnoho ďalej. Keď spíš nahý, znamená to, že sa cítiš veľmi dobre vo svojej koži. Ak sa cítiš dobre je logické, že sa to odrazí aj na tvojom sebavedomí. Štúdia University of Melbourne ukázala, že ľudia, ktorí si veria, zarábajú viac ako ich menej sebavedomí kolegovia.

zdroj: forbes.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech