Toto sú 4 najčastejšie dôvody, ktoré ťa prinútitia zmeniť zamestnanie

  • Zmena zamestnania nie je jednoduchá, avšak niekedy to naozaj inak nejde
  • Najčastejšie ľudia menia svoje stabilné zamestnanie práve kvôli týmto štyrom dôvodom
muz
flickr
  • Zmena zamestnania nie je jednoduchá, avšak niekedy to naozaj inak nejde
  • Najčastejšie ľudia menia svoje stabilné zamestnanie práve kvôli týmto štyrom dôvodom

Zatiaľ čo dvadsiatke sa človek ešte len hľadá, v tridsiatke by mal  presne vedieť, čo chce v živote naozaj robiť. Naplno rozbehnutá kariéra však neznamená, že nemôže prísť zmena, ktorá ťa posunie úplne iným smerom. Je to naozaj tak, dnes je úplne normálne meniť prácu v ktoromkoľvek veku a tridsiatka nie je výnimkou.

Aké okolnosti ťa môžu prinútiť zmeniť prácu?

1. Neovplyvniteľné udalosti v tvojom živote

Človek si niekedy myslí, že dokáže kontrolovať takmer všetko vo svojom živote. Sú však situácie, nad ktorými naozaj nemáme kontrolu, môžme napríklad ochorieť alebo môže ochorieť niekto z našich blízkych, môžme sa rozísť so svojím dlhoročným partnerom. Podobné situácie jednoducho neovplyvníme. Tieto situácie nás môžu prinútiť opustiť stabilné zamestnanie, ktoré sme mali po mnohé roky. Keď sme starší, máme omnoho väčší strach zo zmeny pracovného miesta ako keď sme mali 20. Strach z neznámeho nás môže doslova paralyzovať. Ak ho však prekonáme, ľahšie zvládneme túto na prvý pohľad ťažkú zmenu.

2. Funguješ na autopilota

Každá práca sa môže časom premeniť na rutinu a to je problémom. Všetko funguje akosi automaticky a bez vzrušenia môže aj ten najzapálenejší zamestnanec pocítiť vyhorenie. Ak cítiš, že si sa zasekol na jednom mieste a potrebuješ zmenu, ak robíš rozhodnutia bez premýšľania, ak sa cítiš každý deň prázdny a nič ťa neteší, ak sa nesústredíš na svoju prácu a premýšľaš nad niečim iným, je naozaj čas na zmenu.

3. Nepovýšili ťa

Predstav si, že pracuješ v určitej spoločnosti niekoľko rokov, snažíš sa, robíš nadčasy, máš obrovské množstvo skúseností a tvoj šéf si to vôbec nevšíma. Vieš, že máš naviac, čakáš na povýšenie, ale to stále neprichádza. Ak pritom vidíš nových zamestnancov ako dostávajú zodpovednejšie pracovné pozície, určite to nie je nič príjemné.

Nechápeš ako sa niekto na prvý pohľad menej skúsený mohol dostať na lepšiu pozíciu ako ty. V tomto prípade existujú len dve riešenia, buď zmeníš prácu alebo svoj pohľad na danú situáciu. Tieto prípady sa totiž dejú pravidelne v rôznych spoločnostiach. Svet nie je nikdy úplne spravodlivý. Ak sa ti v tvojej práci veľmi páči, nemal by si sa hneď poddávať negatívnym emóciám.

4. Si prepracovaný a vystresovaný

Stres a prepracovanosť ti dokážu prevrátiť život naruby. Ak si nepoškodíš zdravie, tak minimálne vyhoríš. Ak začneš pociťovať tieto príznaky, mal by si sa zamyslieť nad zmenou práce. Problémy však nemusí priniesť len samotná práca, ale aj očakávania spoločnosti. Tá ťa častokrát tlačí do zakladania rodiny, postupu v kariérnom rebríčku, do kúpy bytu alebo domu a vôbec si to neuvedomuješ. Ak máš k tomu ešte zodpovednú prácu vo vysokej funkcii je problém na svete.

Ak chceš vedieť ako postupovať pri zmene práce, môžeš sa pozrieť TU.

zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech