Toto sú najlepšie platené pozície v Netflixe

Rudolf Nečas / 26. októbra 2015 / Lifehacking

Netflix je tak populárny, že v Severnej Amerike predstavuje 35% prevádzky na internete. A udržanie chodu takejto obrovskej spoločnosti vyžaduje veľký tím dizajnérov, inžinierov, manažérov a zástupcov zákazníckeho servisu.

 

V Netflixe sú ochotní vysoliť veľa peňazí, aby si boli istí, že najímajú ľudí, ktorí si vedia poradiť s rýchlym tempom vývoja ich produktov a dokážu sa rozvíjať v pracovnom prostredí. Mám pre teba zoznam najlepšie platených pozícií v Netflixe, zostavený podľa dát zo stránky Glassdoor, zoradený od najnižších po najvyššie ohodnotené. Môžeš sa tak pozrieť koľko ročne zarábajú tí najlepšie platení zamestnanci.

 

 

14. Vedúci zákazníckeho servisu

Plat: 70 937 dolárov (64 197 eur)

Vedúci zákazníckeho servisu dohliada na zástupcov tohto oddelenia a, ktorí sa za deň určite zaoberajú aspoň niekoľkými nahnevanými ľuďmi, ktorí chcú len pozerať film. Recenzenti z Glassdoor popisujú oddelenie služieb zákazníkom ako vysoko flexibilné. Ale jeden z nich vraví, že toto oddelenie sa o zmenách v spoločnosti dozvedá ako posledné.

 

13. Manažér prevádzky

Plat: 75 072 dolárov (67 895 eur)

Manažéri prevádzky sa zaoberajú na dennodennú prevádzku v spoločnosti, monitorujú a riadia prevádzkové náklady. Netflix je spoločnosť, ktorej pôsobenie sa podstatne presunulo preč od DVD smerom k streamingu. Jeden recenzent na Glassdoor v roku 2009 ohľadom DVD napísal: „Kľud. Za 5 až 7 rokov budete všetci bez práce keď sa všetko bude streamovať online.“

 

12. Softvérový inžinier

Plat: 143 846 dolárov (130 590 eur)

Softvéroví inžinieri navrhujú a vytvárajú softvér. V Netflixe to môže zahŕňať všetky rôzne oddelenia potrebné pre vytvorenie takto komplexného produktu. Jeden recenzent na Glassdoor hovorí: „Ak si vášnivý programátor, ktorý rád rieši ťažké problémy, budeš milovať Netflix.“

 

 

 

11. Kontrolór kvality

Plat: 146 030 dolárov (130 094 eur)

Kontrolóri kvality riešia problémy s kvalitou a vady v softvéri. Jeden recenzent na Glassdoor hovorí, že táto pozícia v Netflixe ťa stále drží v strehu, pretože softvér sa vyvíja rýchlym tempom. Podľa ostatných je táto práca ťažká, ale kreatívna a kolegovia sú vraj geniálni.

 

 10. Hlavný systémový administrátor

Plat: 151 986 dolárov (137 456 eur)

Systémový správca je zodpovedný za správny chod siete a počítačových systémov. Zopár recenzentov na Glassdoori sa domnieva, že toto je jedna z viac stresujúcich oblastí v Netflixe, ale v súčasnosti nie sú dostupné žiadne výpisy práce.

 

9. Manažér

Plat: 179 639 dolárov (162 465 eur)

Manažéri v Netflixe majú podľa recenzií na Glassdoor veľa voľnosti, ale zároveň sa od nich veľa očakáva. Jeden manažér píše o priamych a čestných rozhovorov, ktoré  mal s kolegami a nadriadenými, ale ďalší pripomína, že udržať rovnováhu medzi prácou a súkromným životom je ťažké kvôli dlhej pracovnej dobe.

 

8. Senior user interface engineer

Plat: 182 503 dolárov (165 110 eur)

Je zodpovedný za to, ako je produkt rozvrhnutý. Zaisťuje, že používateľ pracuje s každou webovou stránkou alebo aplikáciou tak, ako to chceli. V Netflixe to znamená prácu s tímom zhromažďujúcim skúsenosti používateľov a transformovanie ich nápadov a dizajnu na funkčný kód.

 

 

7. Senior Web UI Engineer

Plat: 190 485 dolárov (172 331 eur)

Zaisťuje, že používateľ narába s každou webovou stránkou tak, ako je to navrhnuté. Títo zamestnanci Netflixu musia byť experti v JavaScripte, CSS a HTTP. Okrem toho potrebujú 5 ročnú prax s vývojom softvéru a tri roky profesionálneho vytvárania front-endu.

 

6. Senior software engineer

Plat: 209 371 dolárov (189 417 eur)

Jednoduchým vysvetlením práce softvérového inžiniera je návrh, vytváranie a implementácia softvérových riešení. To sa dá použiť v rôznych častiach obrovskej platformy akou Netflix bezpochyby je. Ak by si mal zálusk na túto pozíciu, musíš byť pripravený konať rýchlo, pretože podľa jedného recenzenta na Glassdoor sa softvér Netflixu neustále mení.

 

5. Hlavný manažér

Plat: 221 672 dolárov (200 701 eur)

Každý vie, čo manažér robí, ale v Netflixe musíš byť pripravený k inováciám. Jeden komentujúci na Glassdoor sa rozplýval nad tým, akí sú tí, ktorých manažuješ inteligentní a pripravení na nové výzvy. Ak sa chceš dostať na takúto vyššiu pozíciu budeš pravdepodobne potrebovať aspoň 10 rokov praxe.

 

 

4. Senior software engineer in test

Plat: 222 185 dolárov (200 546 eur)

Pracovníci na tejto pozícií zaisťujú, že Netflix môže byť dôkladne otestovaný. Vlastne píšu softvér na testovanie softvéru. Tieto testy zahŕňajú rôzne oddelenia a produkty Netflixu. Na základe aktuálnych ponúk zo stránky Netflixu, potrebuješ na túto pozíciu aspoň 5 až 7 rokov praxe.

 

3. Riaditeľ obsahu

Plat: 226 785 dolárov (205 172 eur)

Fungovanie Netflixu závisí od obsahu a tak je táto pozícia zaiste jednou z najdôležitejších v spoločnosti. Pre jedného recenzenta z Glassdoor to znamenalo hľadať rozumné riešenia a skvelé nápady – kedykoľvek a kdekoľvek. Táto pozícia má vysokú mieru slobody v spoločnosti.

 

2. Riaditeľ

Plat: 258 992 dolárov (234 439 eur)

Riaditelia majú na starosti rôzne oddelenia v rámci Netflixu a podľa jedného recenzenta z Glassdoor sú odhodlaní skúšať nové veci a vymýšľať budúcnosť. Ak sa ti nepáčia zmeny, táto pozícia nie je pre teba. Samozrejme na túto pozíciu budeš potrebovať aspoň 10 rokov praxe a ešte k tomu aj titul PhD.

 

1. Technický riaditeľ

Plat: 328 767 dolárov (297 599 eur)

Technický riaditeľ zaisťuje, aby všetky projekty spoločnosti fungovali bezproblémovo a vzhľadom k rozsiahlym znalostiam v tejto oblasti táto pozícia zvyčajne vyžaduje minimálne 10 rokov praxe. Recenzent na Glassdoori hovorí, že je to najlepšia pozícia akú kedy mal.

 

Zdroj: businessinsider.com
Pridať komentár (0)