Tovala: Celá kuchyňa v jedinom zariadení, ktoré varí z jedlových kapsúl

Alexandra Dulaková / 9. marca 2016 / Tech a inovácie

Keď sa spoja šikovní technici a mišelinoví kuchári, môže to dopadnúť len skvelo. Ich multifunkčné dielo, kuchynské zariadenie Tovala, momentálne úspešne zbiera prostriedky na Kickstarteri a sľubuje všetky základné kulinárske funkcie od varenia, pečenia, až po grilovanie – na špičkovej úrovni.

Vraj je ideálna pre tých, ktorí radi dobre jedia, ale nemajú čas na varenie, poprípade financie na pravidelnú návštevu reštaurácií. Dôležitá je vstupná investícia a po nej už sa náklady pohybujú podľa toho, odkiaľ mienia užívatelia zháňať potrebné ingrediencie. Prvotná cena pár začiatočných kusov bude síce predstavovať necelých 200 dolárov, neskôr sa však má vyšplhať až na vyše 700. Takže ak máš záujem, skúsiť to treba radšej skôr ako neskôr.

67258e8e8d76e35edf7124743284fb61_original

foto: Kickstarter

 

Ako celý tento špás vôbec funguje? Priam čarovne. Do prístroja stačí vložiť surové okorenené jedlo a – voilà! Pri nastavení toho správneho režimu je po čase na svete hotové jedlo gourmet kvality. Výrobcovia – na čele s Davidom Rabiem – sa dušujú, že takto pripravené jedlo je najmä zdravé a čerstvé. Okrem samotného zariadenia plánujú zaviesť aj donáškovú službu surových ingrediencií naaranžovaných v alobalových krabičkách, ktoré do Tovaly stačí vložiť, pripraviť podľa návodu a následne si užívať plnohodnotne výživné a chutné jedlo.

Takéto balenia vraj nikdy nebudú mrazené, preto sa zrejme nebudú týkať malých miest – aspoň spočiatku nie. A ak by si sa náhodou obával, že nastavenie Tovaly podľa návodu na balení bude ako logický hlavolam bez manuálu, môžeš si vydýchnuť. Tovala totiž bude vedieť rozpoznať čiarový kód na balení jedla a nastavenie zvládne celkom sama. Šikovná, no nie?

overall-we-were-impressed-with-the-tovala-the-taste-and-quality-of-the-food-was-surprisingly-good-every-dish-tasted-like-a-gourmet-home-cooked-meal-but-without-any-hassle-or-effort.jpg

foto: Business Insider

 

Ceny donášok sú v tomto štádiu zatiaľ neznáme, ako aj bližšie informácie o tom, ako mienia výkonné mozgy riešiť ekologickú stránku donáškových balení. Predsa len, pravidelné objednávky viacerých krabičiek z umelín tento svet zrovna nespasia. Ak by sa im chceli zákazníci vyhnúť, môžu si v Tovale pripravovať pokrmy z vlastných ingrediencií podľa svojho gusta. Takéto recepty budú neskôr môcť zdieľať s ostatnými užívateľmi a navzájom si tak ešte viac zjednodušovať život.

K zariadeniu bude dokonca aj aplikácia, takže o nápomocné recepty zrejme nebude núdza. Medzi suroviny, ktoré má Tovala vedieť spracovať, patrí mäso, cestoviny, vajíčka, zelenina, ovos, či obyčajný popcorn. Pokrýva teda chody od praženice cez ovsenú kažu až po mäso so zemiakmi, alebo ryžou. Príprava by pritom väčšinou nemala trvať dlhšie ako dvadsať minúť.

the-tovala-will-communicate-with-the-phone-and-find-the-recipe-for-the-food.jpg

foto: Business Insider

 

Tí, čo jedlo z Tovaly zatiaľ ochutnali, si pochvaľovali a prirovnávali ho k solídnym reštauračným chodom. Všímať si ju postupne začínajú aj investori. Od Origin Ventures a Mountain View získala Tovala už 600,000 dolárov a minulý rok ju na chicagskej univerzite poctili ocenením New Venture Challenge. Jej momentálna kampaň na Kickstarteri už má na konte vyše 120,000 z cieľových 100,000 dolárov a do deadlinu majú ešte celý mesiac. Už teraz za nimi stojí vyše 440 podporcov.

 

Uvidíme teda, či sa počas najbližších rokov vo svetových domácnostiach ako reakcia na otázku, ako niečo uvariť, etabluje fráza: „Daj to proste do Tevaly!“

Zdroj: Business Insider, zdroj titulnej fotografie: Tovala

Pridať komentár (0)