Toyota prekvapivo investuje pol miliardy dolárov do spoločnosti Uber

  • Toyota sa rozhodla investovať nemalú sumu do kontroverznej spoločnosti Uber
  • Automobilka obetovala obrovské peniaze kvôli jedinej veci a tou je technológia autonómneho riadenia, ktorú Uber vlastní
  • Toyota ju chce totiž zakomponovať do vlastných modelov už po roku 2020
toyota
rikki ward photography
  • Toyota sa rozhodla investovať nemalú sumu do kontroverznej spoločnosti Uber
  • Automobilka obetovala obrovské peniaze kvôli jedinej veci a tou je technológia autonómneho riadenia, ktorú Uber vlastní
  • Toyota ju chce totiž zakomponovať do vlastných modelov už po roku 2020

Spoločnosť Toyota obetovala pekný kus svojho majetku na to, aby sa dostala k dnes vzácnej technológií autonómneho riadenia. Jej rozvíjaniu sa totiž venuje len málo firiem. Je to nedostatkový tovar, za ktorý sa poriadne platí. Svoje verzie autonómnych technológií rozvíja okrem Uberu napríklad Tesla alebo Google.

Množstvo automobiliek sa až teraz rozhýbalo a začína pracovať sa prvých elektromobiloch. Medzi takéto spoločnosti patrí aj Toyota, ktorá je najpredávanejšou značkou automobilov na celom svete. Iné značky už svoje prvé pokusy predávajú. Toyota sa však chystá preniknúť na tento lukratívny trh až teraz. Po roku 2020 plánuje mať na trhu viac ako 10 modelov elektrických vozidiel. V Toyote sa tak pilne pripravujú, času totiž už moc neostáva.

V dvojici sa to ťahá lepšie

Svoje chystané elektromobily však nechcú predávať oklieštené. Mali by mať všetko, čo má poriadny elektromobil budúcnosti mať, a to vrátane autonómneho riadenia. Ako sa rýchlo dostať k tejto vzácnej technológii, keď nie je čas navyše? Tesla sa o svoje know-how nedelí, Google taktiež nie. Ostal tak len jediný kandidát, a to spoločnosť Uber, ktorá bola ponuke otvorená.

Automobilka oznámila radostnú novinu. Uber neodolal ponuke pol miliardy dolárov. Obe spoločnosti tak budú úzko spolupracovať. Toyota sa dostane ku know-how Uberu v oblasti autonómneho riadenia a zdieľania vozidiel a Uber zasa získa vedomosti z oblasti výroby automobilov. Tento postup ako zdieľať svoje tajomstvá využíva čoraz viac spoločností, ktoré sa spájajú za účelom spoločného napredovania. Vďaka vzájomnému zdieľaniu sa vývoj podstatne urýchli. Je veľmi príjemné vidieť, že dve rozdielne spoločnosti sa dokážu spojiť pre dobrú vec.

Toyota je na plné testovanie a zavádzanie prvkov umelej inteligencie do svojich vozidiel plne pripravená. V roku 2015 spoločnosť investovala rekordnú miliardu dolárov do laboratória výskumu umelej inteligencie. Jeho šéf Gill Pratt tvrdí, že partnerstvo s Uberom tento proces rapídne urýchli. Vývoj bude napredovať míľovými krokmi a ostáva len čakať, s čím Toyota príde po roku 2020.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech