Tvoj vek o tebe prezradí veľa. Kedy si na vrchole sily či pripravený na vážny vzťah?

  • Je to naozaj tak. Vedci vytvorili akúsi časovú os človeka, ktorá ukazuje výšku veku, v ktorej je človek na vrchole v určitej oblasti života. Vedel si, že v siedmich rokoch si na vrchole v oblasti učenia sa cudzích jazykov? Ak máš 26, je to podľa vedcov najideálnejší vek na sobáš. Najspokojnejší si zasa po sedemdesiatke. Tieto a ešte mnohé ďalšie zaujímavosti ti odkryje tento článok.
collagerfcr
unsplash.com
  • Je to naozaj tak. Vedci vytvorili akúsi časovú os človeka, ktorá ukazuje výšku veku, v ktorej je človek na vrchole v určitej oblasti života. Vedel si, že v siedmich rokoch si na vrchole v oblasti učenia sa cudzích jazykov? Ak máš 26, je to podľa vedcov najideálnejší vek na sobáš. Najspokojnejší si zasa po sedemdesiatke. Tieto a ešte mnohé ďalšie zaujímavosti ti odkryje tento článok.

Starnutie je pre mnohých ľudí priam utrpenie. Ale podľa vedcov ani vo vyššom veku nie je všetko také čierne. Človek sa totiž celý život mení a prechádza mnohými vrcholmi, o ktorých si ani len netušil.

vývoj podľa veku

Talent na jazyky v siedmich

Ak by si sa chcel naučiť druhý jazyk, tak aby si to dokázal v rekordnom čase, musel by si sa vrátiť do svojej mladosti. Práve vtedy je rýchlosť učenia sa nového cudzieho jazyka na svojom maxime.

Výkonnosť mozgu je na vrchole v osemnástich

Vedci na základe špeciálneho zmyslového testu zistili, že 18-roční ľudia mali najväčšiu schopnosť tento test vyriešiť v rekordnom čase v porovnaní s ľuďmi iného veku.

Najviac netypických mien si zapamätáš okolo veku 22 rokov

Práve v tomto veku talent na zapamätanie si rôznych mien kulminuje. Tak túto výhodu určite využi na maximum hlavne vtedy, ak pracuješ napríklad v školstve, naozaj veľkej firme alebo máš množstvo klientov.

Ženy sú pre mužov najatraktívnejšie vo veku 23 rokov

Tento bod určite šokuje mnohé ženy, ale vedci si tvrdošijne stoja za svojím. Muži vraj najviac očkom poškuľujú po mladých slečnách po dvadsiatke. Ako naschvál sa táto ich preferencia nemení s pribúdajúcim vekom. To vysvetľuje, prečo mnohí starší páni končia s mladučkými dievčatami. U žien je to tiež zaujímavé. Po dvadsiatke uprednostnia mierne starších mužov, zatiaľ čo po tridsiatke je tomu práve naopak – mladší je lepší. 23-roční ľudia majú tiež najväčšiu radosť zo života.

Najväčšou silou disponuješ v dvadsaťpäťke

Ale nie je všetko také čierne, ako sa zdá. Ak sa do tohto veku dostaneš do formy, táto sa ti udrží nasledujúcich 10 až 15 rokov, čo je veľmi potešujúce.

Na dlhodobý vzťah si pripravený pred tridsiatkou

Konkrétne v 26-tich by si mal mať ako tak jasno v tejto oblasti. Stretol si už mnoho osôb opačného pohlavia a máš už určitý obraz o vhodnom partnerovi. Najmenej rozchodov je taktiež pri osobách, ktoré sa vezmú medzi 28-32 rokom života.

Kosti ako zo železa v tridsiatke

Tvorba kostí vrcholí v tomto roku života. Ak si nič nezanedbával a doprial si si dostatok vápnika, mal by si byť nezničiteľný a poriadne pevný.

Ak máš tridsaťdva, tak si zapamätáš každú tvár

Podľa laboratórnych testov, by ľudia v tomto veku mali mať najlepšiu pamäť na tváre. Táto schopnosť začína s pribúdajúcim vekom klesať. Takže časom bude potrebné si svoju pamäť osviežiť.

Platy u žien kulminujú v 39-tom roku života

Ženy zarábajú najviac v tomto veku. Naproti tomu platy u mužov kulminujú až okolo 48-meho roku života a sú približne o štvrtinu vyššie.

Schopnosť sústredenia je najvyššia po štyridsiatke

Mladícka nesústredenosť sa stráca až po štyridsiatke, čo nie je vôbec potešujúce. Treba však vydržať, lebo potom sa myšlienky upokoja.

Schopnosť vcítiť sa do iných sa naplno vyvinie medzi štyridsiatym a päťdesiatym rokom života

Skupine 10-tisíc dobrovoľníkov ukazovali fotku osoby. Na základe fotografie mali uhádnuť rozpoloženie človeka. Práve po štyridsiatke sa to podarilo najlepšie. V päťdesiatke sú na maxime aj schopnosti poradiť si s matematickými úlohami.

Ľudia sú najspokojnejší po sedemdesiatke

V tomto veku sú ľudia plní skúseností a nemusia nikomu nič dokazovať. Z toho vyplýva aj ich spokojnosť v živote. Sú nielen pokojní a spokojní vo vnútri, ale sú spokojní aj so svojím vzhľadom a telom.

zdroj: businessinsider.com , businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech