Týchto 9 vozidiel patrí medzi najočakávanejšie na autosalóne v Los Angeles

Linda Cebrová / 18. novembra 2016 / Tech a inovácie

Tohtoročná autoshow v Kalifornii dokazuje, že autosalóny nie sú prežitkom.

Autosalon v Los Angeles sa v posledných rokoch stal veľmi dôležitou výstavou, ktorú niektoré automobilky považujú za dôležitejšiu než januárový NAIAS v Detroite. Aj tento rok si výrobcovia pre túto kalifornskú autoshow pripravili množstvo noviniek. Tohtoročný autosalón v Los Angeles otvorí svoje brány už dnes, 18. novembra. Prvé tri dni sú určené pre novinárov, verejnosť si bude musieť počkať do 21. novembra. Na návštevníkov bude čakať 30 svetových premiér, ďalších 30 vozidiel bude po prvé možné vidieť v Severnej Amerike.

Mazda CX-5

1a

Najpredávanejšie SUV značky v Európe, sa predstavilo so čerstvým dizajnom a mnohými vylepšeniami. Staršie Mazdy CX-5 sa predalo už viac ako 1,4 milióna exemplárov a tvorí prakticky štvrtinu v súčasnosti predávaných vozidiel značky. Interiéru disponuje 7- palcový dotyková obrazovka a nechýba ani praktický head-up displej pre vodiča.

Alfa Romeo Stelvio

1b

Toto vozidlo je prvým SUV modelom ikonickej talianskej značky. Svoj debut v LA absolvuje v top verzii Quadrifoglio s 2,9 l V6 motorom s výkonom 503 k, ktorý jej dáva zrýchlenie 0-100 km/h za 3,9 s.

Hyundai Ioniq Autonomous Concept

1c

 

Hyundai tiež pracuje na technológii autopilota. Napokon prémiová divízia Genesis už využíva viaceré systémy semi-automatického riadenia. Lenže koncept Ioniq Autonomous sa pozerá do vzdialenejšej budúcnosti. Základom štúdie je elektrický Ioniq vybavený lidarom. Ten je integrovaný do nárazníka a nie na streche. Hyundai totiž tvrdí, že nechcel, aby jeho koncept pôsobil ako výsledok študentského projektu.

Kia Soul Turbo

1d

 

Soul patrí v USA k najpredávanejším automobilom značky KIA. Tamojší zákazníci už dlhší čas volajú po väčšom výkone, najmä ak ich automobilka navnadila v predošlých rokoch ostrými konceptmi Trackster a Trailster, ktoré vznikali prevažne v kalifornskom dizajnovom štúdiu. Toto je jej sériová odpoveď – Soul Turbo.

Jaguar I-Pace Concept

1e

Tento automobil nemá byť ani zďaleka posledným crossoverom značky. O dva roky má prísť konkurent americkej Tesla X. Jaguár teda chystá elektromobil. Zaujímavosťou je, že mal pôvodne vzniknúť pod Logom Land Roveru, no vedenie koncernu zmenilo plány. Upútavkou na budúcnosť je realisticky pôsobiaci koncept I-Pace.

Volkswagen e-Golf

1f

Vynovený VW Golf ešte nebol ani na výstavnej premiére, no v meste anjelov je už na obdiv vystavená jeho elektrická verzia. Vozidlu zostáva rovnaký facelift z bežných modelov, čiže LED svetlá prepojené s chrómovou lištou a nízko situovanú masku.

Aston Martin Vanquish S

1g

 

Príchod DB11 s 12-valcom naznačil príchod turbobudúcnosti britskej automobilky Aston Martin. Je zjavné, že atmosferická klasika jednoducho ustupuje do úzadia. Určite to platí aj v prípade Vanquish. Motor dostane pravdepodobne z dielne AMG. Ešte sa však netreba ničoho obávať pretože v kalifornii debutuje verzia Vaniquish S. Tá ostáva verná 6-litrovému 12-valcu.

Mercedes E63 AMG

1h

Mercedes ukázal, že má takisto čo ponúknuť a je relevantnou konkurenciou voči modelu BMW-M5.

Mitsubishi ex-concept

mit

Mitsubishi taktiež prekvapilo svojím elektromobilom s výrazným agresívnym vzhľadom a futuristickými diskami. Tento crossover má veľmi dobré výhliadky do budúcna.

zdroj:businessinsider.com zdroj obrázkov:businessinsider.com zdroj titulnej fotografie:images.car.bauercdn.com

Pridať komentár (0)