Tyrkysová voda, nádherná príroda a čisté pobrežie. Toto sú TOP najkrajšie európske pláže

  • Leto je tu a dovolenky sú v plnom prúde
  • Svet je plný nádherných miest, ktoré treba preskúmať
  • Prinášame ti zoznam najkrajších európskych pláží
plaz
Ilustračný obrázok, Flickr/Michele Agostini, Chasing the Donkey/Screenshot
  • Leto je tu a dovolenky sú v plnom prúde
  • Svet je plný nádherných miest, ktoré treba preskúmať
  • Prinášame ti zoznam najkrajších európskych pláží

Perleťovo biely piesok, tyrkysová voda a nádherné pobrežie. Myslíš si, že na to, aby si toto všetko videl, musíš absolvovať neskutočne dlhú cestu? Omyl. 

Nádherné pláže ponúka aj európske pobrežie, ktoré je doslova rajom pre dovolenkárov, ktorí si potrpia na „pohľadnicovo“ dokonalé pláže. Zátoky, nádherné scenérie a množstvo zážitkov ti ponúknu aj pláže, ktoré sa nachádzajú len pár hodín od Slovenska.

Od divokých brehov pobrežia až po nádherné zátoky, ktoré ponúkajú nevídanú scenériu. Pripravili sme si pre teba zoznam tých najkrajších pláží v Európe.

Pláž Haukland (Nórsko)

Si ten typ, ktorý má rád vylihovanie na nádhernej a čistej pláži, no nepohrdne ani turistikou? Ako informuje portál Adventures, pláž Haukland sa nachádza na ostrovoch Lofoty v Nórsku. 

pláž
zdroj: Flickr/Michele Agostini

Ide pravdepodobne o jedno z najznámejších piesočnatých miest v spomínanej oblasti. Hornaté pozadie a krištáľovo čistá voda ti ponúknu nádhernú scenériu, ktorá ti ukáže čaro tohto miesta. Pláž Haukland bola vyhlásená za najlepšiu nórsku pláž a akonáhle ju navštíviš, nikdy na ňu nezabudneš.

Je to miesto, na ktoré priamo neletí žiadne lietadlo, no dá sa tam toho veľa podniknúť. Ak máš napríklad rád vodné aktivity, skús kajak. Ide o zábavu, ktorá je vhodná pre takmer všetky vekové kategórie a rozhodne sa nebudeš nudiť.

To sa týka aj paddleboardingu v stoji, pri ktorom môžeš preskúmať nádhernú tyrkysovú hladinu vody. Aj keď je cez leto táto pláž neodolateľná, počas zimy má tiež svoje čaro.

Pláž Cala Goloritze (Taliansko)

Ak sa na dovolenkách rád fotíš, potom je pláž Cala Goloritzé pre teba ako stvorená. Tento fotogenický kút sa nachádza v Stredomorí na východe Sardínie.

Ide o divokú pláž, ktorú nájdeš na úpätí hlbokej rokliny. Ako informuje portál 1001beach, dostať sa tam môžeš pešo z parkoviska baru Su Porteddu alebo loďou zo Santa Maria Navarrese.

Čo sa týka obdobia, najvhodnejšie je tam ísť od mája do októbra. Teplota vzduchu a vody je v tom čase ideálna pre tú najlepšiu plážovú dovolenku. Zober si slnečník, jedlo, vodu a vhodnú plážovú obuv a uži si nádherný pohľad na vápencový pyramídový útes s názvom Perda Longa. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @tourismsardinia

Ak rád skúmaš morský svet, potom si nezabudni pribaliť ani šnorchlovacie okuliare. V tyrkysovej zátoke nájdeš totižto unikátne smaragdové škvrny známe aj ako venušanské bazény (Piscine di Venere).

Okrem prenádherne čistej vody, ponúka pláž Cala Goloritzé aj výlety loďou, horolezectvo či pozorovanie vtákov. Príde si tam na svoje každý milovník oddychu, ale aj dobrodružstva.

Cala Macarella (Španielsko)

Tyrkysová farba mora a tiene lodí, ktoré sa plavia po jej hladine, spôsobujú, že táto španielska pláž vyzerá doslova ako vystrihnutá z pohľadnice.

Pláž Cala Macarella je jednou z najznámejších zátok na Menorke. Ako informuje portál Menorca Playas, obklopuje ju množstvo útesov a prenádherná príroda.

Na návštevu tejto pláže sú odporúčané mesiace máj, jún a september. Ide totiž o obdobie, kedy sa vyhneš obrovskému davu turistov a užiješ si jednu z tých najlepších a najkrajších pláží na Menorke. 

Avšak miestne úrady myslia na všetko, takže aby zabránili preplneniu brehu, na pláž sa dostaneš iba autobusom, ktorý premáva od mája do septembra z Ciutadelly, pričom cesta trvá iba 25 minút. Ak máš však rád pohyb, požičaj si bicykel, zober si so sebou trochu vody a vydaj sa na túto nádhernú pláž. 

pláž
zdroj: Wikimedia Commons/Franrull

Rauðasandur (Island)

Island je známy svojimi čiernymi plážami, ktoré sú nádherné. Avšak vo Westfjordoch sú väčšinou zlaté alebo ružové. Pláž Rauðasandur sa nazýva aj pláž Red Sands.

Ako informuje portál Guide to Iceland, je nádherne červená a jej názov je pravdepodobne odvodený od farby piesku alebo od osadníka s menom Ármóður rauði Þorbjarnarson.

Mimoriadnou zvláštnosťou tejto pláže je, že piesok mení svoju farbu zo žltej na červenú až čiernu. Rauðasandur sa tiahne približne 10 km od vtáčieho útesu Látrabjarg.

Ak máš rád adrenalín alebo turistiku, cesta na túto pláž je pre teba ako stvorená. V časti Westfjordov nie sú cesty spevnené a sú dosť strmé a kľukaté, avšak autom sa tam dostaneš. 

pláž
zdroj: Flickr/Udri

Aj napriek tomu, že cesta je trochu náročná, stojí to za to. Keď dorazíš do cieľa, uvidíš nádhernú prírodu a pokoj. Môžeš si urobiť krásne fotky a trochu si oddýchnuť. 

Pláž Sveti Stefan (Čierna Hora)

Samozrejme, čo by to bolo za zoznam najkrajších európskych pláží, ak by sa tam nenachádzala aj obľúbená dovolenková destinácia mnohých Slovákov.

Pláž Sveti Stefan sa preslávila najmä vďaka ostrovnému hotelu Sveti Stefan. Ako informuje portál 1001beach, ide o verejnú pláž dlhú asi 1 kilometer. 

Musíš počítať s tým, že v letnej sezóne býva táto pláž preplnená, no každý si tam nájde svoje. Môžeš sa kúpať, opaľovať či nájsť si nejakú vodnú zábavku, ako napríklad parasailng, potápanie, šnorchlovanie a podobne. Pláž je väčšinou plná rodín s deťmi, ale aj mladých ľudí, ktorí sa prišli zabávať či relaxovať.

pláž
zdroj: Chasing the Donkey/Screenshot

Pláž ponúka jedinečný výhľad na ostrov a magickú oblasť Sveti Stefan, ktorá je pokrytá ľahučkým pieskom. Ak si chceš užiť zábavu, oddýchnuť si, navštíviť bary či reštaurácie, potom je pláž Sveti Stefan pre teba ako vyšitá. 

Zdroje: Adventures, 1001beach, Menorca Playas, Guide to Iceland

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá