Učíš sa programovať? Toto je vec, ktorú by si určite nemal vynechať

  • Ak sa práve učíš nový programovací jazyk (možno aj tvoj prvý), určite sa ti zíde nejaká dobrá rada. Platí pre všetky kódovacie jazyky, ako pre začiatočníkov tak aj pre zbehlých programátorov.
digititt
  • Ak sa práve učíš nový programovací jazyk (možno aj tvoj prvý), určite sa ti zíde nejaká dobrá rada. Platí pre všetky kódovacie jazyky, ako pre začiatočníkov tak aj pre zbehlých programátorov.

Súčasťou učenia sa nového programovacieho jazyka bude aj stres, zúfalstvo, beznádej a všetky tomu podobné pocity. V istom momente nebudeš rozumieť ničomu a nikomu a každou pribúdajúcou chybou budeš mať stále väčšiu a väčšiu chuť rozmlátiť stôl.

Môžeš si to však uľahčiť tým, že si budeš robiť obyčajné poznámky. Veľa poznámok. Vždy, všade, o všetkom a zakaždým, dokonca aj priamo do kódovacieho programu.

„Poznámky mi neskutočne pomohli. Bez nich by som mal o polovicu menej poznatkov a druhú polovicu by som po pár týždňoch zabudol,“ hovorí Nate Swanner, redaktor TheNextWeb. Na fotke nižšie je už jeho druhý zápisník za tento rok.

digit1

Písanie poznámok mi pomáha obnovovať staré poznatky a zdokonaľovať sa. Je to ako vedenie vnútorného dialógu medzi sebou samým.“

To isté sa dá uplatňovať aj bez zošita, len sa v tom potom horšie zorientuješ. Pri kódovaní si nepíš poznámky do zátvoriek, ale medzi dve lomítka „//“, aby si kód nenarušil.

Všetko, čo ti napadne, píš hneď v tom momente. Nebude ti potom ľúto, že si zabudol na ten úžasný nápad, ktorý mohol byť prelomovým.

Digitálne písanie poznámok je užitočné hlavne pri tvorbe viacero aplikácií naraz. Vďaka tomu budeš schopný prepínať aj medzi viacerími kódovacími jazykmi. Prípadne ak robíte viacerí na jednom projekte, pomôže to tomu druhému pochopiť tvoj programovací štýl.

Si tak trochu puntičkár? Existuje mnoho aplikácií na zapisovanie poznámok, do ktorých si dokonca môžeš pridávať aj fotky. Zapísané informácie triedia podľa dňa a mesiaca tak, aby si v nich mal čo najväčší poriadok. Pridaním hashtagu sa budeš môcť ku konkrétnemu pojmu hocikedy rýchlo vrátiť.

K ušetreniu mnoho času a nervov ti teda pomôže takáto úplná banalita – robenie si poznámok. Nikdy sa ti už potom nestane, aby si tú istú chybu spravil dva krát po sebe.

figit2

zdroj: thenextweb.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá