Ukážkový wellness, bazény aj gastro. Kúsok od Bratislavy sa črtá exkluzívny projekt, ktorý budeš chcieť zažiť

  • Uznávané architektonické štúdio prichádza s novinkou
  • Odhalilo vizualizácie projektu, ktorým chcú ľuďom ponúknuť dokonalý relax
Vizualizácie: SDAR./brainwork
  • Uznávané architektonické štúdio prichádza s novinkou
  • Odhalilo vizualizácie projektu, ktorým chcú ľuďom ponúknuť dokonalý relax

Len približne 300 kilometrov od Bratislavy sa rysuje projekt, ktorý vzbudil záujem širokej verejnosti. Môže sa stať vyhľadávanou destináciou milovníkov wellness a kúpeľov z Česka aj Slovenska. 

Tím architektov zo štúdia brainwork predstavuje štúdio mestských kúpeľov Riegrových sadoch v Prahe. Na projekte pracujú formou „mestského zásahu“ tak, aby dokázali zrozumiteľne ukázať potenciál miesta v prepojení so zámerom, ktorým sa v ich lokalite zaoberajú už niekoľko rokov.

„Súčasťou námetu je uchopenie lokality, ktorú dôverne poznáme a radi by sme jej vdýchli nový život a synergicky využili tento okamih na revitalizáciu jej ďalších nadväzných častí, ktorým sa dlhodobo nedostáva dostatočnej pozornosti a prostriedkov na uskutočnenie ich údržby a obnovy. Používame stratégiu postavenú na vrátení hodnôt tam, kde dlhodobo absentujú,“ objasňujú autori projektu. Dávajú zmysel miestam, ktoré stratili svoju pôvodnú funkciu.

Kompozícia stavby kladie dôraz na vnorenie čo možno najväčšieho počtu jej častí do terénu. Nadzemné časti stavby potom obsahujú len priestory krytých kúpeľov s reštauračnými prevádzkami. Ich plocha plynule prechádza do vonkajšieho kúpaliska a späť na vegetačnú zatrávnenú strechu.

Vyzdvihnutie pobytovej plochy na strechu je logické. Možno tak predĺžiť chvíle, kedy tu budú môcť ľudia relaxovať na slnku a to aj v čase, keď inde bude tieň kvôli okolitým stromom.

Vyžitie po celý rok

Základom životaschopnosti projektu je jeho podstata ako celoročného komplexu. Prevádzka kúpeľov kombinuje interiérové kúpele s niekoľkými typmi plaveckých a pobytových bazénov. Nechýba ani vonkajšie kúpalisko, wellness a niekoľko reštauračných a kaviarenských prevádzok.

zdroj: Vizualizácie: SDAR./brainwork

„Dôležitým atribútom riešenia je zachovanie existujúcich urastených stromov a zelene na celom pozemku. Kompozičné riešenie pozostáva z časti zapustenej do soklovej partie pozemku a na nej posadenej bazénovej haly.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: brainwork, SDAR.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá