Umelá inteligencia, ktorá dokáže písať texty, je tak dobrá, že sa jej boja samotní tvorcovia

  • Spoločnosť OpenAI, v ktorej má prsty Elon Musk, vlastní umelú inteligenciu, schopnú písať dokonalé texty
  • Je natoľko dobrá, že sa ju tvorcovia nechystajú vypustiť do obehu, z dôvodu obáv, že by mohla byť zneužitá
inteligencia
flickr
  • Spoločnosť OpenAI, v ktorej má prsty Elon Musk, vlastní umelú inteligenciu, schopnú písať dokonalé texty
  • Je natoľko dobrá, že sa ju tvorcovia nechystajú vypustiť do obehu, z dôvodu obáv, že by mohla byť zneužitá

V roku 2015 sa spojilo viacero úspešných ľudí vrátane Elona Muska a spoločne vytvorili výskumnú organizáciu OpenAI, ktorej cieľom bolo vyvinúť priateľskú umelú inteligenciu. Šikovným výskumníkom zo spoločnosti sa naozaj podarilo vytvoriť umelú inteligenciu a nie hocijakú. Je zameraná na tvorbu a skladanie zmysluplného textu. Podľa tvorcov je natoľko dokonalá, že ju nevypustia na verejnosť. Mohla by byť totiž zneužitá na iné účely, než na aké bola pôvodne určená.

Umelá inteligencia dokáže písať mnohostranné texty na rôzne témy. Nemá tak problém napísať falošnú správu alebo recenziu. Najnovšia a najdokonalejšia verzia tejto umelej inteligencie bola založená na predchádzajúcej verzii, ktorú spoločnosť predstavila v minulom roku.

Táto technológia bola pôvodne vyvíjaná ako priateľská umelá inteligencia. V skutočnosti ňou aj je, avšak v prípade, že by sa dostala do nesprávnych rúk, môže spôsobiť obrovské problémy. Na druhej strane by však mohla uľahčiť písanie a prispieť k zlepšeniu kvality hlasových asistentov. Spoločnosť namiesto najdokonalejšej verzie vydala lite verziu tejto umelej inteligencie, ktorú môžeš získať TU.

Umelá inteligencia sa môže stať v budúcnosti obrovským problémom a rizikom. Možno práve preto vznikajú obavy z vývoja takýchto špičkových technológií a požaduje sa ich regulácia. Umelá inteligencia by mala byť vyvíjaná, avšak iba na určitú úroveň, ktorú by nemohla prekročiť.

Ako to však všetko funguje? Cieľom bolo vytvoriť systém, ktorý dokáže predpovedať ďalšie slovo vo vete na základe predchádzajúcich slov. Aby to bolo možné, musela sa umelá inteligencia naučiť ako na to za pomoci „študovania“ viac ako ôsmych miliónov webových stránok. Obavy z takejto dokonalej umelej inteligencie sú tak naozaj mieste.

Kombinácia textu, ktorý je na nerozoznanie od textu napísaného človekom s obrázkom falošnej osoby môže totiž spôsobiť obrovské problémy v internetových diskusiách alebo prispieť k rozšíreniu falošných recenzií na stránkach ako je Yelp.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech