Úspech má viacero podôb. Takto využiješ svoj plný potenciál na jeho dosiahnutie

  • Úspech má veľmi veľkú moc. Ak je niekto z nášho okolia úspešný, priťahuje nás ako magnet
  • Byť úspešným však neznamená mať dostatok financií. Úspech má totiž viacero zložiek
  • Ako je však možné, že väčšina ľudí nedokáže poriadne rozvinúť ani jednu z nich?
bruce-mars-763659-unsplash
Un
  • Úspech má veľmi veľkú moc. Ak je niekto z nášho okolia úspešný, priťahuje nás ako magnet
  • Byť úspešným však neznamená mať dostatok financií. Úspech má totiž viacero zložiek
  • Ako je však možné, že väčšina ľudí nedokáže poriadne rozvinúť ani jednu z nich?

Úspech – slovo, ktoré nás sprevádza v priebehu celého nášho života. V akej oblasti pracuješ? Máš rodinu a deti? Aké auto vlastníš? S podobnými otázkami sa stretávame v našom živote úplne bežne. V súčasnosti sa kladie dôraz hlavne na materiálny úspech. Ten však predstavuje iba jednu jedinú časť úspechu, ktorý sa v skutočnosti skladá z viacerých.

Existuje totiž množstvo bohatých ľudí, ktorým sa však nedarí v súkromnom živote alebo v starostlivosti o svoje zdravie. Úspech má teda mnoho podôb a odtienkov. Väčšine ľudí sa však na prekvapenie nedarí dosiahnuť úspech ani v jednej z vyššie uvedených oblastí.

Cesta k úspechu nie je ľahká

Prečo je to tak? Prečo množstvo z nás nedosiahne plný potenciál? Dôvodov je viacero. V prvom rade by si nemal venovať príliš veľa času ľuďom, ktorí majú na teba negatívny vplyv, pretože ťa ťahajú nadol. Taktiež by si mal prestať jesť nezdravú stravu, a to bez ohľadu na to, čo si o tom myslí tvoj partner alebo kolegovia. Najdôležitejšie je však to, čomu sa venuješ – tvoje každodenné aktivity. Každý deň by si sa mal venovať vysokokvalitným aktivitám, ktoré ťa posúvajú dopredu. Zábava je síce pekná ale úspech ti neprinesie. Celkový úspech je spojením duchovnej, vzťahovej, finančnej, a fyzickej stránky.

Ak budeš rozvíjať všetky tieto oblasti, tak sa čoraz viac sústredíš na kvalitu. Budeš si vyberať ľudí, s ktorými chceš tráviť čas, budeš sa venovať aktivitám, ktoré ťa naozaj niekde posunú. Je to logické. Ak sa totiž uspokojíš s nízkou kvalitou v každej oblasti života, tak nemôžeš očakávať fantastické výsledky. Zmena je naozaj veľmi ťažká. Zbaviť sa zlých návykov je extrémne náročné. Zmeniť svoje myslenie vyžaduje obrovské sebazaprenie a množstvo energie. Ak však chceš byť úspešný v každej oblasti života, mal by si na seba, ale aj na okolie zvýšiť nároky.

Väčšina z nás sa však uspokojuje s málom. Je totiž jednoduché vystúpiť na malý kopec, ale nie je jednoduché vystúpiť na Mount Everest. A práve toto je problém, ktorý nám bráni v rozlete. Zvýš preto svoje nároky nielen na seba, ale aj na okolie a uvidíš, aký zázrak môže nastať.

zdroj: cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech