Úspešní predstavili 6 tajomstiev, vďaka ktorým zvládajú dokonale manažovať svoj čas a priťahujú úspech

  • Máš pocit, že nemáš času nazvyš? Zdá sa ti, že je deň naozaj krátky? Je vôbec možné uspieť?
  • Odpoveď na tieto otázky prinášajú ľudia, ktorí aj napriek nabitému programu stíhajú takmer všetko
  • Ako to vlastne robia? To sa dozvieš v nasledujúcich šiestich bodoch
gates
youtube
  • Máš pocit, že nemáš času nazvyš? Zdá sa ti, že je deň naozaj krátky? Je vôbec možné uspieť?
  • Odpoveď na tieto otázky prinášajú ľudia, ktorí aj napriek nabitému programu stíhajú takmer všetko
  • Ako to vlastne robia? To sa dozvieš v nasledujúcich šiestich bodoch

1. Deň začínajú inak ako väčšina

Takmer každý úspešný človek má svoje denné rituály. Tim Cook začína deň v posilňovni už o 3:45 ráno, Satya Nadella sa naštartuje behom a motivátor Tony Robbins po raňajšej sérii cvikov vizualizuje svoje ciele na daný deň. Tieto zvyky ťa uvoľnia a do pracovného kolotoča prídeš s pokojom na tvári. Jednoducho povedané, urob si ráno čas na seba samého. Väčšina z nás sa ponáhľa a ráno nič nestíha, čo, samozrejme, zvyšuje náš stres. Skús vstať o čosi skôr, získaš čas a pocítiš rozdiel.

2. Vedia, čo je dôležité a čo nie

Poriadok je dôležitý nielen v domácnosti, ale aj v hlave. Ľudia, ktorí dokážu manažovať svoj čas vedia odhadnúť, čomu sa venovať ako prvému, aby bol plán dotiahnutý do úspešného konca. Preto by si si mal roztriediť svoje priority a venovať sa len tým najdôležitejším.

3. Majú svoj cieľ

Cesta bez cieľa je cesta nikam. Hovorí sa, že úspešný je len ten, ktorý pozná svoju cieľovú destináciu. Bez cieľa si ako loď na mori, ktorá nepozná svoj smer. Výsledkom je zmätok, a tým aj nevhodné využívanie času.

4. Myšlienky si zapisujú do diára

Richard Branson či Tony Robbins, každý jeden so sebou nosí malý diár, do ktorého si zapisuje svoje myšlienky a postrehy počas dňa. Prečo je to dôležité? Pretože v týchto myšlienkach sa môže skrývať kľúč k tvojmu úspechu. Človek je natoľko zaneprázdnený, že svoje myšlienky jednoducho nezachytí. Diár ťa prinúti sústrediť sa viac na svoj vnútorný svet a prípadne odhalí tvoje sny alebo ciele, ktoré ti môžu zostať skryté.

5. Sústredia sa na jednu vec

Toto je kľúč k tomu, ako sa zbaviť pocitu, že nič nestíhaš. Prečo? Pretože ak sa sústrediš na 5 vecí, ani jednu nestihneš dokončiť. V hlave ti zostane nielen poriadny guláš, ale aj pocit, že nič nestíhaš. Úspešní ľudia sa sústredia na jednu vec a to nielen niekoľko hodín, ale ak je to potrebné aj niekoľko mesiacov. Keď sa dostanú do cieľa idú na ďalšiu vec.

6. Nechávajú si dostatok času pre rozvoj samých seba

Čítanie a úspech idú ruka v ruke. Rozvoj nových zručností je vždy dobrý. Nielenže ti uľahčí cestu k úspechu, ale dokonca ťa naučí vymedziť si čas na to, čo je naozaj podstatné. Warren Buffett trávi až 80 % svojho pracovného dňa čítaním a vzdelávaním. Bill Gates pravidelne predstavuje svoje obľúbené knihy, ktoré prečítal. Život je totiž sústavné vzdelávanie a nie stagnácia.

zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech