Už žiaden strach z ohňostrojov. Automobilka Ford predstavila prototyp zvukotesnej búdy pre psy

  • Oslavy nového roka prebiehajú v poriadne búrlivej atmosfére. Rany petárd a ohňostrojov však nesú ťažko naši domáci miláčikovia
  • Pomôcť sa im rozhodla automobilka Ford, ktorá predstavila supermodernú búdu pre psy s potláčaním hluku
ford búda pre psa
ford
  • Oslavy nového roka prebiehajú v poriadne búrlivej atmosfére. Rany petárd a ohňostrojov však nesú ťažko naši domáci miláčikovia
  • Pomôcť sa im rozhodla automobilka Ford, ktorá predstavila supermodernú búdu pre psy s potláčaním hluku

Čoskoro sa prenesieme do nového roka. Posledný deň starého roka a príchod toho nasledujúceho zvykneme oslavovať v kruhu rodiny a priateľov. Zvykom je, samozrejme, nákup obrovského množstva zábavnej pyrotechniky a odpaľovanie fantastických ohňostrojov.

Tento istý deň je však tým najhorším, čo môže postretnúť našich domácich miláčikov. Prečo je to tak? Najlepší priateľ človeka pes má totiž výnimočne citlivý sluch. Dokáže tak zachytiť aj zvuky, ktoré my bežne nepočujeme. Citlivosť sluchu psa má svoje výhody, avšak počas silvestrovských osláv by si sa určite v jeho koži nechcel ocitnúť.

Preto by si sa nemal čudovať, ak sa tvoj miláčik počas novoročného ohňostroja chová inak ako je bežné. Samozrejme, niektoré psy sú na podobné zvuky zvyknuté, a tak im petardy alebo ohňostroje nerobia moc veľké problémy. Ak si však nešťastným majiteľom citlivého psa, mohol by si si zaobstarať špeciálnu psiu búdu, ktorá bola skonštruovaná za účelom ochrániť citlivé psie ušká. Určite ťa prekvapí výrobca samotnej búdy. Je to spoločnosť, od ktorej by si to určite nečakal. Automobilka Ford, ktorá zvukotesnú búdu vyrobila sa inšpirovala technológiami, ktoré využíva v SUV-čku Edge.

Pes ako vo vatičke vďaka potláčaniu hluku

Toto vozidlo je vybavené systémom potláčania hluku z motora a prevodovky. Ako to teda v supermodernej búde funguje? Vo vnútri moderného obydlia pre psov sú umiestnené mikrofóny a reproduktory. Ak mikrofóny zachytia zvuk ohňostroja, zabudovaný systém reproduktorov vyšle protichodné frekvencie, ktoré výrazne redukujú až minimalizujú nepríjemné zvuky. Vo vnútri sa dokonca nachádza aj osvetlenie.

Steny búdy sú taktiež vyplnené hrubou vrstvou korku, ktorý slúži ako tlmič okolitých zvukov. Kde môžeš podobnú búdu kúpiť? V súčasnosti nie je na predaj. Jedná sa o prvý projekt, ktorý využíva moderné riešenia z oblasti automobilov v produktoch, ktoré sú zamerané na riešenie každodenných problémov.

Na trhu však predsa len nájdeš špeciálne produkty, ktoré ochránia tvojho domáceho miláčika pred ohňostrojmi. Jedným z nich je špeciálna vesta Thundeshirt, ktorá na základe mierneho tlaku na určité časti tela zvieraťa odstráni pocit úzkosti.

zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech