V BMW pripravujú službu, vďaka ktorej budeš môcť neobmedzene striedať modely

  • Výrobcovia automobilov kráčajú s dobou.
  • Nie každý totiž potrebuje vlastniť automobil a riešením je tak aj prenájom vozidla
  • Svoj projekt v tejto oblasti predstavila aj automobilka BMW.
  • Za mesačný poplatok sa povozíš do sýtosti v mnohých modeloch
bmw-i8-protonic
BMW
  • Výrobcovia automobilov kráčajú s dobou.
  • Nie každý totiž potrebuje vlastniť automobil a riešením je tak aj prenájom vozidla
  • Svoj projekt v tejto oblasti predstavila aj automobilka BMW.
  • Za mesačný poplatok sa povozíš do sýtosti v mnohých modeloch

Ruku na srdce. Koľko vlastníkov automobilov ich využíva na sto percent? Je to určite malé percento ľudí, stačí sa zamyslieť. Na autách chodíme maximálne do práce, do obchodu a raz za čas na dovolenku.

Väčšinu času stojí automobil nevyužitý. Na mieste je teda otázka. Stojí to za to vlastniť automobil, ak ho využívame len minimálne? Stačí sa pozrieť na mračná vozidiel, ktoré už pomaly niet kam zaparkovať. Priestory sa zmenšujú a je jasné, že takto to do nekonečna určite nemôže fungovať.

Okrem toho nie všetci túžia po vlastníctve vozidla, ak sa prevezú len raz za čas. Niekto na auto nemá a iný ho potrebuje len minimálne. Problémy, ktoré prináša narastajúca masa automobilov si uvedomujú aj niektorí výrobcovia, ktorí do budúcna plánujú riešenie v podobe prenájmu vozidiel za určitý poplatok. Výhody sú zrejmé.

Služby prenájmu vozidiel chystajú mnohí výrobcovia

Menší počet vozidiel na cestách, a tým pádom aj pozitívny vplyv na životné prostredie. Viac voľného priestoru, ktorý postupne narastajúca masa odstavených vozidiel napĺňa. Ďalšou výhodou je možnosť vyskúšať si viacero modelov v rámci jedného predplatného, čo je obrovským plusom.


O tom, že budúcnosť bude pravdepodobne spočívať v prenájme vozidiel a nie ich vlastníctve sa šepká už dlhšiu dobu. Podobnú službu ponúkajú dokonca aj výrobcovia luxusných automobilov, firmy Porsche, Volvo či napríklad Ford. Svoje programy prenájmu v tomto roku určite predstaví aj Mercedes či Audi. Podobnú službu chystá aj ďalší velikán a tým je automobilka BMW. Tá svoju službu nazvala Access by BMW.

Bude fungovať na báze mesačného predplatného. Každý mesiac zaplatíš určitú sumu a môžeš smelo využívať rôzne vozidlá značky. Na výber budeš mať napríklad z rodinného BMW X6 či športovo ladeného M4. Okrem toho môžeš vyskúšať aj budúcnosť, ktorú predstavuje hybridné vozidlo BMW i8. Jednoducho pecka. V cene bude zahrnuté kompletné poistenie aj prípadný servis.


Služba štartuje už 2. apríla v americkom meste Nashville. Ak sa osvedčí, tak automobilka plánuje jej rozšírenie aj na ďalšie miesta. Presnú cenu prenájmu sa dozvieme už o pár dní. Predplatiteľ bude môcť sledovať stav svojho predplatného priamo cez svoj mobil.

Automobil si môže nechať doviezť buď pred svoj dom, alebo si poň môže prísť osobne do miestnej predajne. O tom, či sa bude jednať o dlhodobejší program prenájmu, alebo si používateľ bude môcť vybrať dĺžku prenájmu sám, sa dozvieme už čoskoro.

zdroj: czechcrunch.cz , carscoops.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech