V Bratislave otvorili najväčšiu vegánsku reštauráciu na Slovensku za vyše 300-tisíc eur

  • V našom hlavnom meste je už oficiálne otvorená prvá čisto vegánska veľkokapacitná reštaurácia, kde sa zmestí až 130 ľudí
  • Loove Restaurant by Vegana nájdeš na Plyńarenskej 3 v City Parku Ružinov
 srcset
Vegana
  • V našom hlavnom meste je už oficiálne otvorená prvá čisto vegánska veľkokapacitná reštaurácia, kde sa zmestí až 130 ľudí
  • Loove Restaurant by Vegana nájdeš na Plyńarenskej 3 v City Parku Ružinov

Za reštauráciou stojí sieť so zdravými potravinami Vegana, ktorej konateľom je len 23-ročný Matúš Lazar. Jeho spoločnosť Vegana Trading, s.r.o. mala v roku 2018 tržby 708 697 eur a zisk 23 172 eur.

zdroj: Vegana

Priestor Loove Restaurant by Vegana je naozaj štedrý, reštaurácia sa nachádza na dvoch poschodiach s kapacitou 130 hostí. Ide tak o vhodné miesto aj na organizovanie osláv, promócií, má slúžiť aj ako ideálny priestor na bežný obed či stretnutie s klietami.

Čítaj viac>> Vianočné trhy budú v Bratislave prvýkrát vo vegánskom šate

Prevádzka Loove Restaurant by Vegana však neslúži len ako reštaurácia. Okrem reštauračnej plochy, ktorá predstavuje 240 metrov štvorcových, tu nájdeš aj obchod so zdravou stravou Vegana. 

Pôvodný predpoklad na potrebný kapitál bol 330 000 eur. Jedná sa o veľký projekt a priestor, v ktorom reštauráciu otvárame, sme dostali ešte v štádiu stavby. Bez prúdu, vody, kanalizácie či vzduchotechniky,“ povedal pre Startitup konateľ spoločnosti Vegana Trading s.r.o. Matúš Lazár.

zdroj: Vegana

Nie všetko však išlo podľa predstáv a rýchlo sa ukázalo, že vo Vegane sa pri úvodných kalkuláciách prepočítali. Celkové náklady na gastro prevádzku presiahli približne o 20-tisíc eur. Vegana preto ešte pred oficiálnym otvorením spustila crowdfundingovú kampaň, v ktorom chcela vyzbierať spolu 18-tisíc eur. Ku dnešnému dňu sa podarilo od budúcich stravníkov vyzbierať 3826 eur.

Viac čítaj TU>>V Bratislave otvárajú veľkokapacitnú vegánsku reštauráciu na dvoch poschodiach

Za peniaze, ktoré Vegane ľudia takýmto spôsobom na štart prispeli, ich reštaurácia odmení poukážkou na jedlo v rovnakej hodnote a zľavou 10% na jedlo na prvých 6 mesiacov. 

zdroj: Vegana

Čítaj viac TU>>Burger King na Slovensku zaradil do ponuky burger s „mäsom“ rastlinného pôvodu

Loove restaurant je vôbec prvou reštauráciou od spoločnosti Vegana. Okrem nej prevádzkuje predajne, ako aj bistro vo Vienna Gate, eshop, veľkoobchod a výrobu. Otvorením reštaurácie sa Matúšovi Lazarovi podarilo pokryť celú sféru vegánskeho gastra. 

 

Najnovšie video