V Číne už čoskoro otvoria najvyšší bungee jumping na svete. Skákať sa bude z poriadnej výšky

  • Milovníci adrenalínu by mali spozornieť, Čína totiž chystá poriadne prekvapenie
  • Je ním najvyšší bungee jumping na svete, ktorý otvoria v auguste tohto roku.
  • Skákať sa bude z výšky 260 metrov
  • Záujemcovia o poriadnu dávku adrenalínu si už môžu predobjednávať vstupenky
bungee jumping
flickr
  • Milovníci adrenalínu by mali spozornieť, Čína totiž chystá poriadne prekvapenie
  • Je ním najvyšší bungee jumping na svete, ktorý otvoria v auguste tohto roku.
  • Skákať sa bude z výšky 260 metrov
  • Záujemcovia o poriadnu dávku adrenalínu si už môžu predobjednávať vstupenky

Bungee jumping bol jednou z prvých adrenalínových zábaviek svojho druhu a obľúbenosť si drží až dodnes. Ľudia jednoducho skoky na gumovom lane milujú. Na prvý skok sa len tak ľahko nezabúda. Stokilový chlap, ktorý stojí na okraji mostíka, zvyčajne zvykne premýšľať nad tým, či to lano predsa len nezlyhá. Pravdou je to, že riziko existuje vždy, ale je zanedbateľné. Kto už raz skočí a prežije, stratí kúsok zo svojho strachu a pri nebezpečných situáciách sa bude cítiť komfortnejšie.

Skáče sa z rôznych miest. K najobľúbenejším patria určite mosty či veže. Tie sa totiž stavajú v rôznych prevedeniach, a tak si môžeš zaskákať z malých výšok niekoľko desiatok metrov alebo z výšok, ktoré presahujú napríklad sto metrov. No a pre tých najväčších fajnšmekrov by mohol byť ideálny skok z výšky niekoľko stoviek metrov. Pri takomto skoku je lepšie nedívať sa smerom dolu. V súčasnosti drží svetový rekord Macau Tower Bungy Jump, kde sa skáče z výšky 233 metrov.

Vybraní šťastlivci si už zaskákali

Tento rekord však bude čoskoro prekonaný a žezlo si prevezme Čína. Tá sa totiž chystá nainštalovať platformu na skákanie na najdlhší a najvyšší sklenený most na svete – Zhangjiajie Grand Canyon Glass Bridge. Tento most má dĺžku 430 metrov a ťahá sa ponad 300 metrov hlboký kaňon. Svetlá výška je však 260 metrov.

A práve v tejto výške bude plošina umiestnená. Most je schopný uniesť 800 ľudí. Po svojom otvorení v roku 2016 ho museli na nejaký čas uzavrieť kvôli náporu turistov. Denná návštevnosť sa totiž vyšplhala z pôvodných 8 000 návštevníkov na viac ako 80 000.

Skok zo skleneného mosta bude mať viacero výhod. Po prvé sú to fantastické výhľady na prírodu. Druhým bonusom je podlaha zo skla, čo umožní návštevníkom vidieť odvážlivca, ktorý sa rozhodol skočiť. Tretia výhoda je pocit voľného pádu na rozdiel od veže Macau Tower, ktorá je zabezpečená vodiacim lanom. To drží skokana v bezpečnej vzdialenosti od steny.

Na okraji mosta bude bar a reštaurácia, kde budú môcť budúci skokani nabrať odvahu pred samotným zoskokom. Prví skokani si tu už mohli zaskákať. Koncom mája sa tu totiž konala promo akcia Bungee Jump Challenge, ktorej za zúčastnilo niekoľko vybratých skokanov. Medzi nimi sa ocitol aj Ollie Headon z Anglicka, ktorý má na konte viac ako 200 zoskokov.

zdroj: cnn.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech