V Japonsku existuje hotel, v ktorom ťa kompletne obslúžia roboty

  • Predstav si, že vojdeš do hotela a neuvidíš ani človiečika. Takýto obraz sa ti naskytne pri vstupe do japonského hotela s názvom Henn-na čo v preklade znamená pokrok. A pokrok tu naozaj nájdeš! Veď kde inde ťa na recepcii privíta za recepčným pultom hrôzostrašný velociraptor?
hotel robotov
youtube.com
  • Predstav si, že vojdeš do hotela a neuvidíš ani človiečika. Takýto obraz sa ti naskytne pri vstupe do japonského hotela s názvom Henn-na čo v preklade znamená pokrok. A pokrok tu naozaj nájdeš! Veď kde inde ťa na recepcii privíta za recepčným pultom hrôzostrašný velociraptor?

Hotel bez personálu poteší všetkých milovníkov futurizmu a sci-fi, prípadne ľudí čo majú najradšej samotu alebo majú strach z ľudí samotných. V celom Japonsku existujú iba dve takéto zariadenia. Netypické hotely sú samozrejme húfne navštevované a nájsť voľný termín nie je vôbec jednoduché.

Na recepcii vedľa seba sedia dve rozdielne postavy. Prvou je velociraptor, ktorý rozpráva. Starší a nič netušiaci človek má infarktové stavy zaručené. Pocit bezpečia však dodáva sebavedomá usmiata robotická žena, ktorá okrem funkcie recepčného číslo dva víta hostí a dohliada na to, aby jej zubatý kolega niekoho neschrúmal na desiatu.

Roboty – budúcnosť hotelov?

Rozprávajúci dravec ti dá na výber: „Ak sa chceš zaregistrovať stlač jednotku.“ Nevýhodou je, že rozprávať síce vie, ale aby priložil ruku k dielu to už nie. A tak si zákazník po stlačení požadovaného tlačidla musí potrebné údaje vyplniť manuálne na dotykovom displeji. Okrem toho budeš musieť odhaliť svoju krásu a nechať si naskenovať tvár. Tá sa používa namiesto elektronických kľúčov od izieb. Roboti jednoducho nie sú dobrí v rozpoznávaní tvárí.

Títo roboti sa totiž v mnohom odlišujú od tých, ktoré vidíš v sci-fi filmoch a ich funkcie sú pomerne jednoduché. O batožinu sa ti postará robotický nosič batožiny, ktorý ti ju pekne a bez reptania donesie na tvoju izbu. Na izbe nájdeš mini robota – asistenta, ktorý odpovedá na tvoje otázky, popraje ti pekné ráno a zhasne svetlo. V predsieni hotela sa nachádza robotické rameno, ktoré funguje ako služba na odkladanie cenných vecí. Cez otvor v stene prestrčí kovovú krabicu, do ktorej vložíš svoje cennosti a následne ich uloží do poličiek.

Hotel je súčasťou zábavného parku. Majiteľ hotela Hideo Sawada je presvedčený, že práve toto je budúcnosť hotelov vo svete, aj napriek domu, že hotelu prischla prezývka „divný.“ Jeho účelom nie je zábava, ale redukcia nákladov na zamestnancov. Tieto sú podstatne nižšie ako v prípade živého personálu hotela. Aj napriek tomu, že hotel vyzerá úplne prázdny nie je tomu tak. Technika sa môže pokaziť alebo pomýliť, a preto sú priestory kompletne pod dohľadom bezpečnostných kamier a personálu, ktorý v prípade problému okamžite zakročí.

zdroj: theguardian.com , youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech