V New Yorku sa idú ľudia zblázniť za 24-karátovými kuracími krídelkami

  • New York je obrovské mesto plné reštaurácií od výmyslu sveta
  • Presadiť sa v takejto obrovskej konkurencii s obyčajnými kuracími krídelkami je náročné
  • So zaujímavým nápadom prišli majitelia reštaurácie The Ainsworth, ktorí začali pripravovať kuracie krídelká zo zlata
kuracie kridelká
theainsworth
  • New York je obrovské mesto plné reštaurácií od výmyslu sveta
  • Presadiť sa v takejto obrovskej konkurencii s obyčajnými kuracími krídelkami je náročné
  • So zaujímavým nápadom prišli majitelia reštaurácie The Ainsworth, ktorí začali pripravovať kuracie krídelká zo zlata

Zlaté krídelká idú v New Yorku naozaj na dračku, pričom ich cena zostáva pomerne nízka. Desať kusov 24-karátových krídeliek vyjde záujemcu len na 38 €. Dvadsať kusov vyjde presne o polovicu viac, teda 76 €. Jedlo pre milovníkov zlata vzniklo vďaka spojeniu reštaurácie The Ainsworth s profíkom na jedlo a najlepším priateľom známej celebritky Kim Kardashian, Jonathanom Chebanom.

Toto spojenie nemohlo dopadnúť fiaskom. Každého labužníka však bude zaujímať, čo sú tie zlaté krídelka zač a ako sa vlastne pripravujú. Postup je nasledovný. Kuracie krídelká sú ponorené do slaného nálevu na rovných 12 hodín. Následne sa na ne nanesie domáca zmes korenín, ktorá im dodá nezameniteľnú arómu, a potom putujú do trúby. Po dôkladnom upečení dochrumkava, keď sa mäso oddeľuje od kosti, sa na ne nanesie tenká vrstva zlatého prachu.

Krídelká pripomínajú surové zlato

A zlatá pochúťka sa môže podávať. Ak nemáš hlboko do vrecka, v ponuke je dokonca až 50 krídelok plus luxusné šampanské značky Ace of Spades, ktorú vlastní úspešný raper a biznisman Jay Z. Cena za túto kombináciu je neuveriteľných 847 €. Už z tejto ceny je jasné, že toto šampanské nebude určené pre bežných smrteľníkov. Čo však stálo za rozhodnutím ponúkať práve takéto zlaté krídelká?

Na túto otázku odpovedal Brian Mazza z Paige Hospitality Group, ktorá vlastní reštauráciu The Ainsworth. Keďže táto skupina sa venuje aj marketingu, padlo rozhodnutie vytvoriť reklamu, aká tu ešte nebola. „Chceli sme vytvoriť niečo výnimočné, čo ešte nikto predtým neurobil a čo ste ešte nevideli alebo neochutnali,“ povedal Brian.

Zlato síce neuspokojí naše chuťové bunky, ale uspokojí nás aspoň vizuálne. Zlaté kuracie krídelka jednoducho neprehliadneš, pretože na prvý pohľad pripomínajú viac surové zlato ako niečo určené na jedenie. Zlato je jednoducho v reštauračnom biznise novým trhákom. Podobnou cestou sa vydala napríklad reštaurácia v Austrálii, ktorá má vo svojej ponuke nefalšovaný zlatý hamburger, ktorý si môžeš zaobstarať za 76 €. V cene je pozlátená žemľa a zlatom obohatená omáčka.

zdroj: cnn.com , twistedfood.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech