V prestrojení sme zisťovali, ako to je s kúpaním sa v mori po útoku žraloka. Reakcie cestoviek sa líšia

  • Po masakri v Červenom mori platí stále zákaz kúpania
  • Niektoré cestovky však o tom vopred klientov neinformujú
  • Čo na to hovorí Slovenská asociácia cestovných kancelárií?
žralok
FB/Premier Le Reve Hotel & Spa, TASR/P. Motta
  • Po masakri v Červenom mori platí stále zákaz kúpania
  • Niektoré cestovky však o tom vopred klientov neinformujú
  • Čo na to hovorí Slovenská asociácia cestovných kancelárií?

Len pred pár dňami sme informovali o pekelnej dovolenke Slovákov v egyptskom zálive Sahl Hasheesh. Jozef s Petrou do päťhviezdičkového rezortu vycestovali s vidinou potápania, no napokon si v Červenom mori ani len neomočili nohy.

Súkromná pláž patriaca hotelu Premier Le Reve Hotel & Spa bola totiž pre nariadenia tamojšej vlády po celý čas ich dovolenky uzavretá.

Partneri si zájazd v hodnote 2 250 eur zakúpili len krátko po medializovanom útoku žraloka na nemeckú dôchodkyňu. Do egyptského rezortu pricestovali 14. júla na jedenásťdňovú dovolenku. Až neskôr zistili, že sú ubytovaní v tom istom hoteli ako nebohá turistka.

Cestovné kancelárie Invia a Kartagotours, cez ktoré si Slováci zájazd rezervovali, o skutočnosti, že sa v zálive prislúchajúcemu k hotelu nedá kúpať, svojich zákazníkov vopred neinformovali. Rovnako im nesprostredkovali informácie, že pláž pred rezortom Premier Le Reve Hotel & Spa je kvôli nariadeniam tamojšej vlády ohradená lanom.

Hotel Premier Le Reve Hotel & Spa
zdroj: Hotel Premier Le Reve Hotel & Spa

Zaujímalo nás preto, aká je situácia vo vytúženej exotickej destinácii dnes. No keďže väčšina slovenských cestoviek na oficiálne otázky Startitup neodpovedala, rozhodli sme sa informácie získať, takpovediac, „v prestrojení“. Ako potencionálny klient sme zavolali piatim cestovným kanceláriám a agentúram na Slovensku, ktoré ponúkajú konkrétny hotel.

Niektoré z nich obmedzenia priznali, iné, naopak, o žiadnom nariadení egyptskej vlády, ktoré by ľuďom zakazovalo vstup do vody, nevedeli, respektíve to aspoň tvrdili. A tak je možné, že sú na svete desiatky podobných párov ako Jozef s Petrou, ktorí vyhodili tisícky eur za vytúženú dovolenku pri mori, do ktorého nemohli ani vkročiť. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá