Vďaka hotelu na koľajniciach bude aj cesta na dovolenku dobrodružstvom. Dokonale zariadené izby ťa nenechajú chladným

  • Chceš zažiť dovolenku, počas ktorej bude už samotná cesta ceľom?
  • Francúzsky startup ti ponúkne dokonalú možnosť
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/revan_journey, instagram/trenvista
  • Chceš zažiť dovolenku, počas ktorej bude už samotná cesta ceľom?
  • Francúzsky startup ti ponúkne dokonalú možnosť

Európsky parlament informoval, že emisie skleníkových plynov z leteckej dopravy sa za posledné dve desaťročia viac ako zdvojnásobili. Ľuďom vyhovuje rýchly spôsob prepravy a lietadlo je prvou voľbou cestujúcich aj pri ceste na kratšie vzdialenosti. Spoločnosť Midnight Trains však verí, že so svojimi hotelovými vlakmi na trhu cestovného ruchu prerazí.

Pre tých, čo sa boja lietať

Cieľom hotelov na koľajniciach je spojiť hlavné mesto Francúzska s ďalšími európskymi destináciami. Zakladatelia tvrdia, že cieľom nie je vyrovnať sa slávnemu a luxusnému Orient Expressu, ale ponúknuť alternatívu k základným štátnym prepravcom aj letom na krátke vzdialenosti.

Konečný zoznam miest sa potvrdí až po uzavretí dohôd o prenájme vlakov a využívaní železničných sietí vo Francúzsku a cieľových krajinách, informuje The Guardian.

Celú spoločnosť financujú francúzski podnikatelia vrátane miliardára Xaviera Niela, spolumajiteľa novín Le Monde. Spoluzakladateľ spoločnosti Midnight Trains, Adrien Aumont, tvrdí, že o hotel na koľajniciach mal záujem aj z osobných dôvodov.

„Všimol som si, že ľudia nechcú cestovať lietadlom v dôsledku obáv súvisiacich s emisiami. Moja priateľka sa ale napríklad bojí lietania a rozhodla sa, že do lietadla nikdy nenastúpi. Uvedomil som si, že jediný spôsob, ako bude možné cestovať, bude vlak,“ povedal Aumont pre The Guardian.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa HOTEL&LODGE | FRENCH MAGAZINE (@hotel_et_lodge)

Aj cesta je cieľ

Ak sa pýtaš, koľko si zaplatíš za lístok, sklameme ťa. Ich ceny ešte nie sú známe. Spoluzakladateľ Aumont sa zdráhal poskytnúť ceny lístkov, no uviedol, že budú konkurencieschopné a porovnateľné s cenami letov na krátke vzdialenosti.

„Suma bude zodpovedať cene, ktorá by sa pri letenkách spojila aj s príplatkom za batožinu, či transfery,“ uviedol spoluzakladateľ.

Jedno je však pomerne isté – prevezieme sa ním už v roku 2024. „Veríme, že cesta je rovnako dôležitá ako cieľ a že každý okamih je vzácny. Aby sme spojili najväčšie európske mestá, dali sme si výzvu: vytvoriť hotel na koľajniciach, ktorý vytvorí zážitok z cesty nočným vlakom,“ uvádzajú na svojom webe Midnight trains.

Aj napriek tomu, že podobné dobrodružstvo budeme môcť absolvovať až o 3 roky, už teraz nedočkaví cestujúci čakajú na informácie, ktoré im poskytnú bližšie detaily.

Cestovanie
zdroj: flickr/ Marco Verch Professional Photographer
Zdroje: europarl.europa.eu, theguardian.com, Midnight trains.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK