Vedci objavili liek, ktorý ťa udrží štíhlym, bez ohľadu na to, čo konzumuješ

  • Nespočetné diéty sú pomerne rozšírenou formou chudnutia hlavne u nežnejšieho pohlavia
  • Najnovší vedecký objav by mohol znamenať koniec trápenia a hladovania
  • Dokáže totiž zabrániť priberaniu, bez ohľadu na to, ako sa stravuješ
diéty
pixabay
  • Nespočetné diéty sú pomerne rozšírenou formou chudnutia hlavne u nežnejšieho pohlavia
  • Najnovší vedecký objav by mohol znamenať koniec trápenia a hladovania
  • Dokáže totiž zabrániť priberaniu, bez ohľadu na to, ako sa stravuješ

Čo je dnes vo svete in? No predsa kult mladosti a štíhlosti. Je to jednoducho tak. Z obálok časopisov na nás pozerajú vypracovaní muži a štíhle modelky. Všetko, čo sa vymyká tomuto umelo vytvorenému ideálu je zlé. Tieto ideály podkopávajú sebavedomie ľuďom, ktorí vyzerajú jednoducho inak, ako táto malá hŕstka vyvolených. Kultom krásy a trendmi sa riadia hlavne ženy, pretože je na ne v tejto oblasti vyvíjaný obrovský tlak. Jedným z najrozšírenejších trendov súčasnosti sú diéty, ktorých sú desiatky.

Problémom je však to, že vlastne máloktorá funguje, tak ako má. Po jej ukončení sa ručička na váhe posúva opäť nahor. Diéty totiž nie sú prirodzené a telo sa jednoducho následne vracia k svojej pôvodnej hmotnosti. Jednoduchým riešením je zaradenie športových aktivít a zmenšenie porcií jedla, tak aby bol príjem a výdaj kalórií v rovnováhe. Ak nájdeš tú správnu mieru, získaš štíhle a vyšportované telo a diéty nebudeš potrebovať.

Revolúcia v chudnutí bola úplnou náhodou

A čo tí, ktorým sa do fyzickej práce nechce? Pre tých donedávna neexistovalo žiadne riešenie, avšak časy sa menia. Dnes sú vedci na prahu obrovského prelomu. Objavili látku, ktorá by mohla splniť sen o večnej štíhlosti tým, ktorým sa nechce športovať a zároveň sa nechcú vzdať dobrôt, ktoré svet ponúka? Práve pre nich je tu nový objav. Tabletka s názvom PO53 funguje dokonale. Jej pôvodný účel bol pritom úplne iný.

Vedci z Univerzity New South Wales v austrálskom Sydney začali hľadať riešenie ako zabrániť rozvoju cukrovky druhého typu. Spúšťačom tohto závažného ochorenia je práve obezita. Tabletka mala riešiť problém so zvýšenou hladinou glukózy v krvi a rezistenciou na inzulín. Ani jeden z týchto cieľov nesplnila. Namiesto toho spôsobila totálne zastavenie rastu tukového tkaniva u pokusných myší. Je to vôbec prvýkrát, čo sa niečo takéto podarilo.

tabletka

Ak by fungovala na ľuďoch rovnako ako na myšiach, spôsobila by hotovú revolúciu. Vďaka redukcii obezity by sa redukovali aj riziká vzniku cukrovky, ochorenia srdca a demencie, ktoré postihujú hlavne obéznych ľudí. Ako zázračná tabletka pracuje? Blokuje špecifický enzým CerS1. Toto spôsobí, že po jedení tučného jedla sa tuky neukladajú v tukovom tkanive, ale presúvajú sa priamo do svalov, ktoré ich spaľujú.

Dá a tak v prenesenom význame hovoriť o akejsi „výhybke“, ktorá zmení cieľovú destináciu tukov. Aj napriek tomuto objavu si na oficiálne produkty počkáme ešte dlhý čas. Bude totiž potrebné zrealizovať množstvo testov.

zdroj: dailymail.co.uk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech