Vedel by si si predstaviť spánok v tejto sklenenej kapsuli zavesenej vo vzduchu?

  • Ak máš rád totálny adrenalín, tak by si mal spozornieť a zapísať si názov Skylodge Adventures Suites
  • Na noc na tomto mieste zaručene do konca života nezabudneš
  • Nachádza sa na skalnatej stene posvätného údolia v Peru
http_cdn-cnn-comcnnnextdamassets180201122234-img-4548
Vision 360/Natura Vive
  • Ak máš rád totálny adrenalín, tak by si mal spozornieť a zapísať si názov Skylodge Adventures Suites
  • Na noc na tomto mieste zaručene do konca života nezabudneš
  • Nachádza sa na skalnatej stene posvätného údolia v Peru

Čo je lepšie ako svadobná noc? No predsa noc v presklených kapsuliach, ktoré ti poskytnú výhľad, aký si určite ešte nezažil. Nemôžu sa ti však triasť kolená pri pomyslení na poriadnu výšku. Kým sa dostaneš k samotnému miestu svojho pobytu, budeš musieť prekonať vzdialenosť 400 metrov po zaistenej ceste nalepený na skalnej stene a istený drôteným lanom

Ak sa ti táto možnosť pozdáva a tvoje dobrodružné srdce zaplesalo, si ten pravý kandidát na adrenalínové ubytovanie. Vedz, že podobný pocit nezažiješ ani v tom najluxusnejšom hoteli. Veď ktorý hotel ti poskytne spálňu na skalnom brale?! Cieľom firmy Natura Vive, ktorá túto formu ubytovania prevádzkuje, je sprostredkovanie čo najbližšieho kontaktu s prírodou. Kapsule majú dĺžku 7,3 a výšku a šírku 2,4 metra. Celkovo tu nájdeš tri kusy a dokopy v nich môže bývať až 8 ľudí.

Na túto noc budeš dlho spomínať

Celý projekt sa stal realitou už v roku 2013 a za ten čas si získal obrovskú popularitu. Veď čo môže byť krajšie ako večer ležať na chrbte a sledovať nádhernú mliečnu cestu nad hlavou?! To sa človeku ani spať nechce. Každá jedna kapsula je tvorená z dvoch materiálov. Na ľahkú pevnú kostru poslúžil hliník. Okná sú zasa tvorené s odolného polykarbonátu. Ale to nie je všetko. Do každej kapsuly sa zmestili 4 postele, ba dokonca aj malá kúpeľňa či malé stolíky na jedenie. O to, aby sa návštevníci v malom priestore neudusili, sa stará štvorica ventilačných otvorov.

Každý návštevník, ktorý si za pobyt zaplatí, má v cene chutné raňajky, ešte chutnejšiu večeru s pohárom vínka a profesionálnych sprievodcov. Aby bola zaručená bezpečnosť v prípade problémov, v streche je únikový východ. Celý hotel na skalách je pritom vybavený osvetlením. V každej visutej spálni dokonca nájdeš aj lampu na čítanie.

Energia je získavaná zo slnka vďaka prítomným solárnym panelom, ktoré ju ukladajú do batérií.  Zatiaľ čo cestu nahor si musíš odmakať, cesta naspäť je omnoho rýchlejšia a možno aj adrenalínovejšia. Absolvuješ ju spustením sa na visutom lane a je takmer zaručené, že sa budeš cítiť ako vták.

zdroj: cnn.com , naturavive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech